KetoDiet v kampani přezpívala píseň „Modrá je dobrá"

neděle, 30. ledna 2022, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

KetoDiet spustila svou celoroční kampaň. Smutné oblečení z minulého konceptu nahrazuje zpívající pan Knoflíček.

Zdroj: KetoDiet

Zdroj: KetoDiet

Společnost KetoDiet odstartovala novou celoroční kampaň navazující na minulý koncept „Smutné oblečení“. Letošní kampaň vychází z nově vzniklé strategie značky a přináší do dlouhodobé komunikace další prvky: zpívajícího pana Knoflíčka, píseň „Modrá je dobrá“ od Ondřeje Hejmy a důraz na dobrou chuť produktů KetoDiet.

Strategie značky naplňuje dle Kristýny Ochvatové z YYY agency, jež je pod kampaní podepsána, dva základní cíle: „Prvním je odlišit produkt od konkurence, především skrz distinktivní modrou barvu a lepší chuť, kterou nám potvrdilo i interní testování. Druhým cílem pak je zbavit se vnímání diety jako něčeho, co se musí přetrpět, co nechutná.“

Novým symbolem značky se stala postava pana Knoflíčka. „Naivně neutuchající snaha dopnout kalhoty o dvě až tři čísla menší je společná nám všem, kteří se snažíme zbavit rašícího bříška. A knoflík na poklopci to zpravidla odnese jako první, tak proč mu nedat hlas,“ popisuje kreativní ředitel Marek Linhart.

Druhým prvkem dlouhodobého kreativního konceptu je samotná píseň „Modrá je dobrá“, která je adaptací původního originálu  z roku 1998 od Ondřeje Hejmy, který zároveň nazpíval i adaptaci.

Poslední pilíř spočívá ve vysvětlení produktu jako chutné diety. „Samozřejmě nechceme věšet lidem bulíky na nos a tvrdit, že KetoDiet chutná jako jídlo z michelinské restaurace. Oproti běžné představě o lepivém prášku bez chuti a barvy jsou ale produkty KetoDiet úplně jiná třída, je to dieta, kterou si můžete normálně užít, ne ji jen přežít,” dodává Marek Linhart.

Produkci se zasazením do reálného prostředí zajišťovala společnost Bumerang Film patřící do skupiny YYY family s režisérem Pavlem Soukupem. Na výrobě 3D animací se podílelo studio Eallin.

Kampaň začala 6. ledna v době každoročních novoročních předsevzetí a poběží v různých fázích po celý rok na českém a slovenském trhu, a to především v televizi, rádiu a na internetu. O nasazení kampaně v TV a rádiu se stará mediální agentura Knowmedia. O online formáty pak interní tým a další partneři KetoDiet.

-stk-