Klíma rezignuje na funkce v CZ IPI a NFNZ, je poradcem Fialy

pátek, 14. ledna 2022, 16:30 Tisk, Lidé MediaGuru

Michal Klíma rezignuje na funkce v mediálních institucích, ve kterých působí. Nově se stal poradcem premiéra Petra Fialy pro otázku médií a dezinformací.

Michal Klíma, zdroj: M. Klíma

Michal Klíma, zdroj: M. Klíma

Michal Klíma rezignuje na funkce v mediálních institucích, ve kterých působí. Konkrétně jde o post předsedy a člena správní rady Českého národního výboru Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI) a funkci místopředsedy a člena správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ). Důvodem je to, že se stal poradcem premiéra Petra Fialy

„Přijal jsem nabídku pana premiéra Petra Fialy stát se jeho poradcem pro problematiku médií a dezinformací. Vítám snahu zlepšit situaci v těchto oblastech a budu se snažit k tomu přispět. Abych předešel spekulacím o střetu zájmů, rezignuji na funkci předsedy a člena správní rady Českého národního výboru Mezinárodního tiskového institutu a funkci místopředsedy a člena správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky," uvedl Michal Klíma v oficiálním oznámení.

Michal Klíma působil po roce 1989 jako generální ředitel největších českých a slovenských vydavatelství. Postupně vedl Lidové noviny, Economii, Vydavatelstvo 7 Plus a Vltava Labe Media. Založil a vedl také dvě digitální vydavatelství - Economia Online (ihned.cz) a Tablet Media (Týdeník Dotyk). Je předsedou Nadačního fondu obětem holocaustu.

-mav-