Módní skupinu Digital People ovládne firma Across e-commerce

úterý, 18. ledna 2022, 11:30 Aktuality, Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Firma Across e-commerce koupila podíl 50,01 % ve skupině Digital People, která zastřešuje značky ZOOT, Different, Urban Store a Bibloo a stává se majoritním vlastníkem.

Across e-commerce ovládne čtyři módní brandy a e-shopy ZOOT, Different, Urban Store a Bibloo, zdroj: Natland/Digital People

Across e-commerce ovládne čtyři módní brandy a e-shopy ZOOT, Different, Urban Store a Bibloo, zdroj: Natland/Digital People

Společnost Digital People, která zastřešuje čtyři módní brandy a e-shopy ZOOT, Different, Urban Store a Bibloo působící na 11 trzích Evropy, získala ke konci roku 2021 nového strategického partnera společnost Across e-commerce. Ta se s podílem 50,01 % stane majoritním vlastníkem a získává tím také pravomoci exekutivně řídit skupinu Digital People. Detaily a přesná hodnota transakce, kterou už před časem odsouhlasil antimonopolní úřad, podléhají obchodnímu tajemství a nebudou zveřejněny.

„Natland provedl ZOOT úspěšnou reorganizací a následně se mu podařilo spojit největší české módní hráče pod jednu entitu. Souběžně provedl firmy nejtěžším obdobím konsolidace a covidu. Nyní jsou připraveny na to, abychom zajistili zásadní skokový posun celého byznysu v rámci regionu CEE, což vnímáme jako ohromnou příležitost a výzvu,“ uvádí Julius Strapek, zakladatel skupiny Across.

Skupina Across Private Investments, do níž spadá právě Across e-commerce, působí na Slovensku už dvacet let. Jako finanční investor se angažuje v několika oblastech, především turismu a hotelnictví, zdravotnictví, realitách, energetice a e-commerce. Pro Digital People, pod níž zkonsolidovala a zfúzovala skupina Natland všechny fashion aktivity značek ZOOT, Bibloo, Urban Store a Different, znamená vstup strategického partnera a investora další prostor pro rozvoj, posílení a využití vztahů s obchodními partnery, dodavateli i zákazníky.

Investiční skupina Natland vstoupila v roce 2019 jako investor prostřednictvím společnosti Company New do módního e-shopu ZOOT z pozice největšího věřitele. Během jednoho roku Natland firmu provedl reorganizací a zajistil její další životaschopnost. V záchranné fázi došlo mimo jiné k posílení kapitálu, splacení provozních úvěrů a snížení zadluženosti.

„Postupně jsme optimalizovali provoz, snížili velkou část nákladů a prošli mnoha ozdravnými kroky. Po akvizici fashion brandů Bibloo a Urban Store naše úsilí vyvrcholilo fúzí pod hlavičku Digital People, na jejímž konci je partnerství s Across e-commerce, které má významně pomoci při dalším rozvoji společnosti,“ uvedl Tomáš Raška, majoritní vlastník skupiny Natland.

Během fungování ZOOT pod křídly Natlandu došlo k rozvoji nových služeb, především kombinaci online prodejních kanálů s kamennými Výdejnami radosti. Konsolidace a fúze přinesla zjednodušení účetních, skladovacích, nákupních i IT procesů.

Digital People spojí e-shopy Zoot, Bibloo, Urbanstore a Different

čtvrtek 16. září 2021

-zue-