Podcastový tým Lenky Kabrhelové přechází z ČRo do Seznamu

pondělí, 17. ledna 2022, 10:05 Rádio, Lidé MediaGuru

Nové podcasty začne pro Seznam.cz a její zpravodajskou redakci připravovat od jara tým Lenky Kabrhelové. Přichází z Českého rozhlasu.

Lenka Kabrhleová, zdroj: Seznam.cz

Lenka Kabrhleová, zdroj: Seznam.cz

Nové podcasty začne pro Seznam.cz a její zpravodajskou redakci připravovat tým Lenky Kabrhelové, který vybudoval jeden z nejúspěšnějších tuzemských podcastů Vinohradská 12. Kromě Kabrhelové přijde do redakce Seznam Zprávy i sounddesigner Martin Hůla, editor Pavel Vondra a producentka Barbora Sochorová. Nové podcasty začnou připravovat od jara letošního roku.

„Příchod Lenky Kabrhelové a jejího týmu významně urychlí rozvoj naší úspěšné podcastové platformy, a zároveň je příležitostí pro rozšiřování kvalitního obsahu našich rádií,“ říká Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a rádií.

Lenka Kabrhelová byla v minulosti rozhlasovou zahraniční zpravodajkou v Rusku a USA. Za podcast Vinohradská 12 dostala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského.

„Dostali jsme nabídku vytvořit nový podcast na serveru Seznam Zprávy. Po téměř třech letech intenzivní práce na zpravodajském podcastu v Českém rozhlasu jako tým cítíme, že je čas na změnu,“ sdělila Lenka Kabrhelová. „Těšíme se na možnost posunout kupředu úspěšný formát, který jsme vybudovali, s týmem kvalitních novinářům, kteří se v Seznam Zprávách věnují kritické žurnalistice. Zárukou vysokého standardu novinařiny je pro nás i plánovaná spolupráce s Radkem Kedroněm, který byl ve své roli šéfredaktora iRozhlas.cz nejbližším obsahovým partnerem našeho týmu.“

Radek Kedroň nastupuje do Seznam Zpráv jako zástupce šéfredaktora pro investigativu a publicistiku.

Podcasty vytvářejí Seznam Zprávy od prosince 2019, ke konci roku 2021 pořady sbíraly průměrně 260 tisíc digitálních poslechů týdně. Tým pod vedením Hany Němečkové připravuje podcasty o politice, byznysu, zahraničních událostech nebo fotbalovém zákulisí. Audio pořady jsou dostupné k přehrání jak na samotném webu SZ.cz, tak na platformě Podcasty.cz a ve všech dalších podcastových aplikacích. Mezi nejpopulárnější patří Vlevo dole politických komentátorů Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího, investiční rádce Ve vatě nebo hard talk rozhovory, které v podcastu Ptám se já vedou Marie Bastlová a Veronika Sedláčková.

Dosud nejposlouchanějším podcastem Seznam Zpráv je série České podsvětí, kde investigativní novinář Josef Klíma vzpomíná na politické i kriminální kauzy od 90. let do současnosti. Nasbírala přes 2,5 milionu digitálních poslechů.

-mav-