Televizní jaro startuje, Prima a Nova uvedou své novinky

pondělí, 10. ledna 2022, 07:30 TV MediaGuru

Komerční rivalové Nova a Prima startují jarní sezónu každá s novým seriálem a také s novým pořadem formátu reality show.

Foto z pořadů ZOO, Odznak Vysočina, Dream Team - Mistři dílny a Survivor, zdroj: TV Prima, TV Nova

Foto z pořadů ZOO, Odznak Vysočina, Dream Team - Mistři dílny a Survivor, zdroj: TV Prima, TV Nova

V týdnu od 10. ledna zahajují na hlavních komerčních celoplošných stanicích letošní jarní programová schémata. Doba mezi koncem podzimní sezóny a začátkem jarní sezóny se tak opět zkracuje a kvůli konkurenčnímu souboji nasazují komerční televize své premiérové novinky dříve, než bylo obvyklé.

Česká televize na svém prvním kanále představila většinu svých nových večerních pořadů pro letošní rok už v minulém týdnu. Konkrétně šlo o tři nové seriály – detektivní seriály Stíny v mlze a Devadesátky a rodinný seriál Špunti na cestě. Sledovanost v prvním týdnu dosahovala hranice 1,7 mil. diváků (15+), resp. 1,9 mil. diváků v případě seriálu Devadesátky. Byly to nejen nejlepší výsledky večera, ale i celého dne. 

Prima od pondělí 10. ledna zařazuje novou kutilskou reality show Dream Team - Mistři dílny, ve které se po osm večerů utkají dva týmy složené ze šesti žen a šesti mužů, které budou mít za úkol vyrábět různé předměty. Reality show zaplní pondělní večery, které na podzim patřily seriálu 1. mise. Ten pokračuje ve středečním prime-time. Pondělní pásmo od 21:40 bude patřit premiérovým dílům pořadu Jak se staví sen. Do úterního večera se vrátila Slunečná, na jaře vysílaná jen jednou týdně, přičemž její děj se uzavře na začátku března.

Náhradou za Slunečnou bude seriál ZOO, který se poprvé představí ve čtvrtek 13. ledna od 20:20, a to v přímém střetu se seriálem Odznak Vysočina. Ten se na TV Nova rovněž v tento den uvede prvním dílem. Seriálový žánr na podzim na Nově zastal Pan Profesor, kterého tak vystřídá detektivní příběh situovaný do krajiny na Vysočině. 

Nova i na jaře vsadí v úterý večer na formát reality show. Pořad Survivor Česko & Slovensko, v němž soutěžící bojují o přežití na ostrově v Dominikánské republice, měli diváci poprvé vidět 11. ledna. Start pořadu se ale posouvá. Časově je naplánován až do 22:30 a kromě úterý se bude vysílat ve stejném časovém rozpětí také v pátek večer. Pondělní a středeční večerní pořady TV Nova se nemění. V sobotu a v neděli se obě hlavní komerční televize opřou o české filmy a komedie a také o zahraniční filmové snímky.

Programový plán pro leden 2022, vysílací čas od 20:00

den pásmo od ČT1 TV Nova TV Prima
po 20:00 Stíny v mlze Specialisté Dream Team - Mistři dílny
  21:30 Reportéři ČT Specialisté  Jak se staví sen 
út 20:00 český film Survivor Česko & Slovensko Slunečná
  21:30 Nevinné lži   7 pádů Honzy Dědka
  22:20   Policie Chicago  
st 20:00 Četnické humoresky Výměna manželek 1. mise
  21:30 Hercule Poirot Malé lásky II Show Jana Krause
čt 20:00 První republika II Odznak Vysočina ZOO
  21:00 Po stopách hvězd    
  21:30 Máte slovo s M. Jílkovou Kriminálka Anděl Inkognito
20:00 Špunti na cestě Survivor Česko & Slovensko Máme rádi Česko
  21:30 13. komnata    
  22:00 Všechnopárty zahraniční film Dream Team - Mistři dílny
so 20:00 Zázraky přírody Harry Potter Kapitán Exner
  21:30 zábavný pořad    
  22:30 Maigret film film
ne 20:00 Devadesátky český film český film
  21:30 168 hodin    
  22:30   film film

Zdroj: ČT, TV Nova, TV Prima

-mav-