Do kreativy Triadu přichází Keder, Axell a Woska

úterý, 15. února 2022, 07:05 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Pražská agentura Triad Advertising obměňuje své kreativní vedení.

Nové kreativní vedení agentury Triad (nahoře zleva): Richard Axell, Martin Keder; (dole zleva): Martin Woska a Michal Pivarči, zdroj: Triad

Nové kreativní vedení agentury Triad (nahoře zleva): Richard Axell, Martin Keder; (dole zleva): Martin Woska a Michal Pivarči, zdroj: Triad

Pražská pobočka reklamní agentury Triad má nové kreativní vedení. Chief creative directorem se stal Martin Keder, který doposud vedl kreativu Wiktor Leo Burnett na Slovensku. Z Ogilvy přichází Richard Axell a do role creative directora povýšil Michal Pivarči, který v Triadu působí už více než šest let. Významnou změnou je také to, že Martin Woska, spolumajitel skupiny firem kolem Triadu, bude aktivně spolupracovat na kreativě a strategii v pražském i bratislavském Triadu. Dosud působil především na Slovensku.

Martin Woska je spolumajitel skupiny inovativních firem Devín Band, jejichž součástí je i Triad. Kromě toho byl šest let prezidentem slovenského klubu Art Directors Club. Je držitelem pěti Grand Prix včetně Effie Europe či Golden Drum a více než sto padesáti domácích i zahraničních kovů za kreativitu i efektivitu. Je spoluautorem první knihy o marketingových budgetech a efektivitě BDGT CUT. 

Martin Keder působil dlouhodobě jako kreativní ředitel ve slovenské agentuře Wiktor Leo Burnett. Získal ocenění za výjimečný kreativní přínos slovenské reklamě Filip a mezinárodní ceny Epica, Golden Drum nebo lva z Cannes.

Richard Axell bude kromě pozice kreativního ředitele zastávat i roli head of art a zodpovídat za řemeslný a vizuální posun agentury. Většinu svojí kariéry pracoval jako art director a několik posledních let na různých pozicích, souvisejících s vedením větších týmů. Jeho předešlé angažmá bylo v Ogilvy, kde tři roky vedl kreativní týmy, které se staraly o komunikaci značek Orion, Komerční banka, Sčítání lidu 2021 a v neposlední řadě Tesco, kde působil jako kreativní lead pro regionální hub CZ/SK/HU. 

Do vedoucí role v kreativě postoupil Michal Pivarči, který působí v Triadu už sedmým rokem. Svou kariéru v reklamě odstartoval ve slovenské agentuře Made by Vaculik, kde pracoval primárně pro klienta Tatra banka. V pražském Triadu vymýšlel kampaně pro klienty, mezi něž patřili například Plzeňský Prazdroj, Savencia, Míša, Pepsi, Mirinda, Amnesty International nebo Ikea.

-stk-