Druhá řada pořadu Peče celá země zahájí 12. března

pondělí, 14. února 2022, 07:15 TV MediaGuru

Sobotní hlavní vysílací čas obsadí od poloviny března na ČT1 druhá řada soutěže Peče celá země. Má potenciál přitáhnout milionové publikum.

Peče celá země II, zdroj: Česká televize

Peče celá země II, zdroj: Česká televize

Česká televize začne od 12. března vysílat druhou řadu reality show pro amatérské cukráře a pekaře Peče celá země. Obsadí s ní na kanále ČT1 sobotní hlavní vysílací čas od 20:15, ve kterém se teď vysílají Zázraky přírody.

Výrobky bude s cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů Michaela Landová. Pořadem opět provedou Tereza Bebarová a Václav Kopta. „Po úspěchu premiérové řady se nám přihlásilo čtyřikrát víc zájemců, na konkurz jsme tak pozvali třikrát více lidí než při první sérii,“ uvedl vedoucí dramaturg Martin Poláček s tím, že největší zájem o účast v soutěži byl z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje.

Soutěž je určena pro amatérské pekaře a cukráře z celé republiky. Pořad je natáčen v licenci britské BBC. Soutěžící dostávají v každém díle úkoly, které jsou pokaždé jiné (z různých oblastí pečení), jejich výsledek pak zhodnotí porota. V každém kole jednoho z účastníků vyřadí. Soutěží celkem 12 účastníků.

První řada Peče celá země se vysílala na jaře 2020, a to v sobotu v hlavním vysílacím čase. Divácky byla nadprůměrně úspěšná. V průměru ji sledovalo 1,3 mil. diváků starších 15 let a 118 tisíc dětí ve věku 4-14 let, finálový díl pak přilákal k obrazovkám více než 1,7 milionu diváků a 134 tisíc dětí.

-mav-