Kybernetický útok na weby ČT narušil hokejový přenos

pátek, 11. února 2022, 13:00 Aktuality, TV MediaGuru

Další kybernetický útok na weby České televize způsobil výpadky webu ČT Sport při vysílání hokejového zápasu Česko - Švýcarsko.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Česká televize čelí od rána dalšímu kybernetickému útoku. Způsobil výpadky webu ČT Sport při přenosu hokejového zápasu ČR-Švýcarsko z OH v Pekingu. Televize musela přenos přesunout na nouzovou stránku a část odvysílá ze záznamu. Uvedla to na twitteru.

„Česká televize právě teď čelí vskutku masivnímu kybernetickému útoku. Děláme, co můžeme, ale prosíme o shovívavost. Doporučujeme se ke sledování sportovních událostí připojovat několik minut před jejich začátkem, kdy je síť méně zatížená," uvedla ČT na twitterovém účtu.

Z webu http://ctsport.cz Česká televize přenos přesunula na nouzové stránky https://sport-static.ceskatelevize.cz. Zápas nepřenášel televizní kanál ČT Sport, kde běžel biatlonový sprint žen. Po skončení biatlonu se třetí třetina vysílala na televizním kanálu ČT Sport.

ČT čelí kybernetickým útokům DDoS, které zahlcují její stránky velkým množstvím požadavků, od začátku olympijských her. První výpadky hlásila již před přenosem slavnostního zahájení v pátek a poté i v sobotu dopoledne. Útoky jsou většinou načasované na nějaký přenos s účastí českých sportovců.

-čtk-