Letošní ZOH v Pekingu si na ČT sport pustilo 5,5 mil. lidí

pátek, 25. února 2022, 07:25 TV MediaGuru

Nejsledovanější byl hokejový přenos mužské české hokejové reprezentace s Rusy.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Letošní Zimní olympijské hry v Pekingu vyhledalo na obrazovkách České televize 5,554 milionu lidí starších 4 let. Podíl stanice ČT sport v době vysílání olympiády dosáhl 10,08 % (15+). Vyplývá to z dat ATO-Nielsen Admosphere. Údaje poskytla Česká televize. Přenosy ze zimních her vysílala letos ČT od 4. do 20. února 2022.

Nejsledovanějším byl přenos z hokejového utkání Rusko - Česko, který v sobotu sledovalo 1,2 mil. diváků (4+). Více než milion diváků sledovalo také závody ve skeletonu, třetím nejsledovanějším přenosem byl závod smíšené biatlonové štafety.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, Česká televize

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, Česká televize

Česká televize vysílala ZOH z Pekingu v pozici nevýhradního vysílatele. Celkem přinesla 240 prémiových hodin vysílání na kanále ČT sport

Přenosy z předcházející zimní olympiády v Pchjongčchangu v roce 2018 měly na ČT dosah ve výši 6,6 mil. lidí

Výhradním vysílatelem letošních ZOH byla společnost Discovery a její kanály Eurosport. Uvedla, že počet nových předplatitelů streamovací služby discovery+ se ve srovnání s minulými Zimními olympijskými hrami zvýšil o téměř 50 %. Platformy Eurosportu podle statistiky společnosti navštívilo více než 156 milionů Evropanů, kteří zde sledovali přes jednu miliardu minut obsahu. To mělo být 19krát více než při posledních Zimních olympijských hrách. 

-mav-