Livesport po 15 letech změnil podobu své klíčové aplikace

středa, 2. února 2022, 16:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Česká společnost Livesport se po 15 letech rozhodla dát novou tvář síti webů a aplikací Flashscore.

Nová podoba aplikace, zdroj: Livesport

Nová podoba aplikace, zdroj: Livesport

Uživatelům ze 47 zemí se dnes v telefonech změní ikona aplikace, v níž sledují výsledky sportovních zápasů. Česká společnost Livesport se po 15 letech rozhodla dát novou tvář síti webů a aplikací Flashscore. Za novým vzhledem stojí londýnské DesignStudio, které je autorem vizuální identity Ligy mistrů nebo anglické Premier League.

Livesport je globálním poskytování real-time sportovních informací. „Loni jsme překonali hranici sto milionů uživatelů měsíčně a přes stomilionovou hranici jsme se dostali i v počtu stažených mobilních aplikací,” uvedl marketingový ředitel české technologické firmy Jan Hortík.

„Rozhodnutí dát novou tvář našemu nejdůležitějšímu produktu Flashscore padlo před více než dvěma lety. Chtěli jsme posunout vizuální úroveň naší marketingové komunikace, dát aplikaci i webu krásný a moderní kabát a zároveň vše připravit pro implementaci dalšího digitálního obsahu. Loni v červnu jsme představili novou firemní identitu a některé prvky z ní se propsaly i do identity produktové. Pravidla pro práci s našimi firemními i produktovými značkami definuje od loňského roku promyšlený grafický systém,“ sdělil dále Jan Hortík.

„Ve spolupráci s DesignStudiem jsme vytvořili kompletně nový positioning značky a znovu definovali hlavní hodnoty, na kterých stojí. Na tomto základu je postavená audiovizuální stránka značky, její nové logo, produktový claim ‚Game changing numbers’ nebo charakteristické číslice, kterými nyní zobrazujeme fanouškům živé výsledky. Při jejich tvorbě jsme se inspirovali podobou výsledků na starých výsledkových tabulích na stadionech,” říká Pavel Hacker, který se stará o značky Livesportu.

Změnil se i systém barev na webech a v aplikacích. „Při našem počtu sportů už nedávalo smysl, aby měl každý svou barvu. Nově kombinujeme červenou barvu s bílou a tak zvanou břidlicově černou, jednotlivé sporty nyní budou rozlišovat výrazné ikony,” doplňuje.

Spolu s weby a aplikacemi Livesport mění také styl a tonalitu své komunikace. „Vůbec poprvé pak v naší komunikaci představujeme Livesport jako součást globální sítě,” dodává Hortík.

Zdroj: Livesport

-mav-