Strnadová je šéfeditorkou domovské stránky Seznam.cz

úterý, 1. února 2022, 13:05 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Seznam.cz zavádí nový post šéfeditorky domovské stránky, stala se jí Tereza Strnadová.

Tereza Strnadová, zdroj: Seznam.cz

Tereza Strnadová, zdroj: Seznam.cz

Tereza Strnadová se stala šéfeditorkou domovské stránky Seznam.cz. Povede interní tým editorů domovské stránky a bude mít na starosti koordinaci mezi všemi obsahovými weby, které se na ní zobrazují. „Jejím úkolem bude koordinovat informování o hlavních událostech dne v rámci celé domovské stránky Seznam.cz,“ říká šéf obsahu homepage Ondřej Tolar.

Seznam.cz uvádí, že počet prokliků do obsahových webů umístěných na domovské stránce Seznam.cz vzrostl za poslední dva roky o 54 %, denně je na ní zveřejněno přes 1 500 článků, desítky videí a podcastů, pod články se za jeden den objeví přes 70 tisíc diskuzních příspěvků. Letos Seznam.cz plánuje i spuštění vlastní blogovací platformy Seznam Medium.

Tereza Strnadová začínala jako redaktorka brněnského Deníku Rovnost. Pět let pracovala v deníku MF Dnes, dva roky jako politická reportérka v celostátní redakci. Poté sedm let působila na pozici reportérky České televize, nejprve v Událostech, poté v pořadech 168 hodin a Reportéři ČT. Poslední dva roky psala investigativní reportáže do Hospodářských novin.

-mav-