Viacom a Comcast spustí letos v Česku službu SkyShowtime

čtvrtek, 3. února 2022, 10:00 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Další služba streamovaného placeného videa oznamuje příchod na český trh, jmenuje se SkyShowtime.

Zdroj: Comcast, Viacom

Zdroj: Comcast, Viacom

Společnosti Comcast Corporation a ViacomCBS oznámily, že jejich společná streamingová služba SkyShowtime obdržela veškerá povolení regulačních úřadů a spouštění začne ve více než dvaceti evropských zemích pro více než 90 milionů domácností v průběhu tohoto roku.

Služba SkyShowtime bude dostupná i českým uživatelům. Vedle toho zahájí v Albánii, Andoře, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku,  Dánsku, ve Finsku, v Maďarsku, Kosovu, Černé Hoře, Nizozemí, Severní Makedonii, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, ve Španělsku a Švédsku.

Nabídne více než 10 tisíc hodin obsahu napříč žánry pro všechny divácké skupiny –dramatickou tvorbu, obsah pro děti a rodiny, filmy a seriály, lokálně vyráběný obsah, dokumenty a další od NBCUniversal, Sky a značek z portfolia ViacomCBS, včetně titulů od Universal Pictures, Sky Studios, Peacock, Paramount+, Showtime, Paramount Pictures a Nickelodeon

Další podrobnosti ke službě SkyShowtime, včetně ceny předplatného, budou oznámeny později.

Monty Sarhan byl jmenován CEO služby SkyShowtime. S předchozími zkušenostmi z obou společností, Comcast i ViacomCBS, pracoval více než dekádu v americké prémiové kabelové a satelitní televizní síti EPIX

Jde tak o další službu placeného streamovaného videa (SVOD), která se letos v Česlu představí. Svůj start chystají také Disney+ a HBO Max.

-mav-