Atmedia bude od dubna prodávat reklamu i pro FilmBox Stars

úterý, 15. března 2022, 13:35 Aktuality, TV MediaGuru

Od 1. dubna 2022 bude Atmedia na českém trhu vedle televizní stanice FilmBox obchodně zastupovat také filmový kanál FilmBox Stars.

Zdroj: Atmedia

Zdroj: Atmedia

Mediální zastupitelství Atmedia rozšiřuje spolupráci s SPI/FilmBox. Od 1. dubna 2022 bude na českém trhu vedle televizní stanice FilmBox obchodně zastupovat také filmový kanál FilmBox Stars, který tak doplní další tematické stanice v obchodních balíčcích atmax, atadults a atchoice. Od dubna bude FilmBox Stars zapojen také do oficiálního elektronického měření televizní sledovanosti.

„Rozšířením portfolia tematických televizních stanic o FilmBox Stars můžeme zadavatelům televizní reklamy nabídnout možnost širšího zásahu televizních diváků a také větší reklamní prostor, po kterém je stále nebývalá poptávka,“ uvedla managing directorka Atmedia Michaela Suráková.

Od dubna tak bude Atmedia na českém trhu obchodně zastupovat celkem 29 tematických televizních stanic, přičemž 24 z nich bude zapojeno do oficiálního elektronického měření televizní sledovanosti. Televizní kanál FilmBox Stars se stane vedle AMC, AXN, CS Film, Film+, FilmBox a JOJ Cinema sedmým filmovým kanálem v portfoliu Atmedia. Vedle filmových a seriálových stanic prodává reklamní prostor také na dokumentárních, sportovních nebo dětských televizních stanicích. Společně každý měsíc osloví v průměru 6 milionů diváků v CS 4+ a jejich podíl na sledovanosti je 5 % v CS 15–69.

Televizní stanice FilmBox Stars vysílá v Česku od září 2020 a diváci ji mohou naladit u všech velkých operátorů placené televize, ke kterým patří například Skylink, O2, T-Mobile, Vodafone, Telly, Nej nebo Kuki. Nově se chce televizní stanice víc zaměřit na ženské publikum, a tak vedle hollywoodských filmů, které již vysílá, nabídne svým divákům romantické komedie, thrillery, dramata, životopisné filmy, romantické seriály nebo rodinné filmy. 

„Strategické rozhodnutí přeměnit FilmBox Stars na měřený kanál je krokem vpřed. Navazujeme tak na úspěch FilmBoxu, jenž si vydobyl pozici lídra mezi placenými filmovými kanály v Česku a zastává ji už téměř dva roky,“ uvedl Berk Uziyel, CEO ve společnosti SPI International.

-mav-