Dr.Max začne testovat vlastní samoobslužné boxy

pátek, 25. března 2022, 10:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Dr.Max se rozhodl od dubna začít v Praze a okolí testovat samoobslužné MaxBoxy. V pilotním provozu jich nabídne zatím zhruba deset.

Zatím bude od dubna k dispozici zhruba 10 boxů v Praze a okolí, zdroj. Dr.Max

Zatím bude od dubna k dispozici zhruba 10 boxů v Praze a okolí, zdroj. Dr.Max

Síť lékáren Dr.Max se rozhodla od dubna vstoupit na trh se samoobslužnými boxy. Pod názvem MaxBoxy se jich v pilotním provozu objeví zatím zhruba deset a zákazníci je budou moci vyzkoušet v Praze a okolí.

„Nemáme strategii zaplnit republiku boxy, ale budou nám sloužit jako doplňkový online kanál. Pokud v Praze v nějaké čtvrti nemáme pobočku, tak abychom byli díky boxům více dostupní,“ uvedl Daniel Horák, generální ředitel lékáren Dr.Max na konferenci E15 E-Commerce Summit.

Samoobslužné boxy nicméně síť lékáren považuje v tuto chvíli za doplňkový online kanál, hlavní roli pořád hraje click&collect, resp. rezervace. Firma vsází především na omnichannel koncept, který považuje pro lékárny za stěžejní. Click&Collect přitom tvoří v případě vyzvedávání zásilek okolo 75 %.

Pilotní provoz poběží podle Michala Petrova, tiskového mluvčího a vedoucího komunikace, v řádu měsíců. Na designu Dr.Max spolupracoval s reklamní agenturou Eniva.

Samoobslužná místa zažívají na českém trhu boom. Zásilkovna jich provozuje v Česku téměř 2100 a instaluje je i u prodejen řetězců Lidl (ten spolupracuje i s PPL) a Tesco. Alza jich měla ke sklonku loňského roku více než 1800, své boxy mají i přepravní služby WeDo, DPD nebo PPL. Vlastní výdejní místa má také Ikea, Rohlík nebo Pilulka. Samoobslužná výdejní místa potravin s oddělenými teplotními režimy zavádí i družstvo COOP.

Značka Dr.Max si připomíná deset let, je na šesti trzích

čtvrtek 3. února 2022

-zue-