McDonald’s je v Česku 30 let, letos otevře 110. restauraci

neděle, 20. března 2022, 14:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Dne 20. března 1992 byla ve Vodičkově ulici otevřena první česká pobočka řetězce McDonald’s.

První pobočka McDonald's byla otevřena ve Vodičkově ulici v Praze, zdroj: McDonald's.

První pobočka McDonald's byla otevřena ve Vodičkově ulici v Praze, zdroj: McDonald's.

V neděli 20. března to bylo přesně 30 let od chvíle, kdy se na českém trhu otevřela ve Vodičkově ulici v Praze první pobočka fast-foodového řetězce McDonald’s. 

„Je nám ctí a jsme vděční, že už tři dekády můžeme Čechům nabízet naše tradiční produkty, které jsou ikonicky známé po celém světě. Jsme hrdí, že jsme před 30 lety naše podnikání pod zlatými oblouky postavili na hodnotách jako je podpora komunit, zodpovědnost, rovná příležitost a radost, a že na nich pevně stojíme dodnes,“ říká generální ředitel tuzemského McDonald’s Dan Camp.

Slavnostního otevření se v roce 1992 zúčastnilo tisíc lidí, mezi nimiž nechyběly ani známé osobnosti jako Jiří Bartoška, Josef Abrhám, Lenka Filipová či tehdejší americká velvyslankyně a herečka Shirley Temple-Blacková. Před restaurací se tehdy tvořily fronty dlouhé stovky metrů, které musely být regulovány policií, a restaurace za svůj první den provozu obsloužila 11 tisíc zákazníků. 

O rok později se McDonald’s rozšířil do Ostravy, ve stejném roce uvedl řetězec také první Drive-Thru, a to ve Velkém Meziříčí na D1. Od roku 1995 je v nabídce dětské menu Happy Meal, od roku 1997 McNuggets a o deset let později přibyl Big Tasty i snídaňová nabídka. V roce 2009 bylo v Průhonicích u Prahy otevřeno první McCafé a od roku 2010 mají všichni zákazníci McDonald’s wi-fi zdarma. Dotykové kiosky byly představeny v roce 2015 v restauraci na pražské Jižní spojce, o rok později byla zavedena služba McDelivery. V roce 2019 byla opět na Jižní spojce otevřena první restaurace nové generace stejně jako jubilejní 100. restauraci v Opavě. Letos plánuje McDonald’s otevřít svou 110. restauraci.

-stk-