Subscribe nespolupracuje s influencery, kteří popírají vinu Ruska

čtvrtek, 3. března 2022, 11:40 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Agentura Subscribe se s influencery, kteří ruskou agresi relativizují nebo popírají, odmítla podílet na budoucích reklamních kampaních.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Tuzemská agentura Subscribe, zastupující 25 influencerů, odsoudila osobnosti, které bagatelizují vinu Ruska v invazi na Ukrajinu. S influencery, kteří ruskou agresi relativizují nebo popírají, se odmítla podílet na budoucích reklamních kampaních a vyzývá firmy, aby udělaly totéž. Agentura také ve středu zaslala 100 tisíc korun na okamžitou pomoc při obraně Ukrajiny.

„Jsme nuceni oznámit, že v rámci agentury Subscribe nebudeme spolupracovat s influencery, kteří relativizují, ospravedlňují nebo úplně popírají vojenskou invazi ruského státu na Ukrajině,“ stojí ve vydaném prohlášení.

Prohlášení už podpořily největší internetové osobnosti jako Jan Macák (MenT), Petr Jirák (Xnapy) nebo arménský tvůrce internetového kanálu „JdemeŽrát“, Grigory Makarian. Prohlášení navazuje na vyjádření celé řady mladých tvůrců na sociálních sítích Instagram a TikTok, kteří neuznávají ruskou vinu v invazi na Ukrajině, podporují kroky ruského prezidenta anebo z útoku na Ukrajinu viní NATO.

V reakci na vojenskou invazi agentura vyčlenila 100 tisíc korun, které tento týden odešle Ukrajinskému velvyslanectví v Praze na okamžitou pomoc při obraně Ukrajiny. Ohradila se také proti nenávistným útokům české veřejnosti proti Rusům a rusky mluvícím občanům – a vyzvala, aby lidé neútočili tyto občany žijící v Česku.

-mav-