Aukro nově umožní přes aukci i prodej nemovitostí

středa, 20. dubna 2022, 17:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Aukro spouští novou službu Aukro reality. Nabídne prodej nemovitostí systémem aukcí.

Zdroj: Aukro

Zdroj: Aukro

Online tržiště Aukro připravilo novou službu Aukro reality. Jejím cílem je nabídnout bezpečný prodej nemovitostí v modernizovaném systému aukcí. Je určena nejen majitelům nemovitostí, ale i realitním makléřům. 

Systém pro aukce rodinných domů, bytů, chat, chalup, pozemků a dalších realit, které jsou již nyní ve výběru, byl upraven tak, aby měl makléř přímý přístup ke všem zájemcům o aukci a mohl si s nimi snadno domluvit prohlídku nabízené nemovitosti.V bleskovém průzkumu celkem 87 % zprostředkovatelů uvedlo, že v roce 2022 plánují využívat aukce realit. Ty jsou na Aukru veřejné, avšak možnost učinit příhoz je povolen pouze těm zájemcům, které makléř do aukce vpustí a osobně ověří. To přináší nadstandardní bezpečnost a férový průběh aukce. Dalším možností může být výběr vratné kauce, kterou uživatel může uhradit pomocí QR kódu či bankovním převodem,“ komentuje situaci systém Radek Vít, ředitel rozvoje obchodu Aukra.

Detail aukce nemovitosti přináší vylepšení, jako jsou 3D prohlídka, YouTube video či přímé oslovení makléře s domluvením prohlídky. Klíčové je také zobrazení odhadované ceny dle podobných nemovitostí v okolí, díky čemuž kupující získává tolik potřebné informace pro určení výše svého příhozu. Tyto odhady Aukro připravilo ve spolupráci s portálem Valuo. V detailu aukce zájemce nalezne jak očekávanou cenu, tak detailní report s podobnými nemovitostmi.

Prodávajícím majitelům navíc Aukro nabízí pomoc nejen s vystavením aukce, ale i možnost propojení s fér makléřem, která vznikla spoluprací s portálem Fermakleri.cz.

„Věříme, že aukce je nejspravedlivější určení ceny pro kupujícího i pro prodávajícího. Celý proces v sekci realit prošel rozsáhlou modernizací tak, aby kupující měli co nejvíce informací a prodávající se dostali na aktuální cenu nemovitosti. Do roku 2024 chceme pomocí aukce prodávat tisíc nemovitostí ročně,” uvedl Jan Sadílek, generální ředitel Aukro. 

-stk-