Kofola uvádí nápoje ve vratném skle do obchodů

středa, 20. dubna 2022, 12:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Kofola začala dodávat nápoje Kofola, Rajec a Vinea ve vratném skle do prvních obchodů.

Zdroj: Kofola ČS

Zdroj: Kofola ČS

Půl roku od oznámení svého záměru začíná Kofola ČeskoSlovensko dodávat nápoje Kofola, Rajec a Vinea ve vratném skle do prvních obchodů řetězce Tesco a online supermarketu Rohlík. Do vývoje projektu Cirkulka investovala 30 milionů korun. 

„Z odborných analýz, které jsme si nechali zpracovat, vyplývá, že vratné obaly jsou jedním z nejlepších řešení ve vztahu k přírodě. Jsem rád, že ani pandemie, ani složitá ekonomická situace nám nezabránily uskutečnit naše sny a že jsme dovedli projekt Cirkulka do zdárného konce, tedy vlastně začátku,“ říká Jannis Samaras, generální ředitel Skupiny Kofola, s tím, že značky Kofola, Rajec a Vinea byly vybrány pro začátek kvůli tomu, že svou popularitou i velikostí mají potenciál změnit spotřební chování lidí.

Investice ve výši 30 milionů korun šla zejména na vývoj obalů. „Část nákladů vyžadovala úprava výrobní linky, etiketovačky a paletizace. Hlavní investice však putovaly do vývoje odolných vratných lahví a modulární přepravky z recyklovaného materiálu,“ objasňuje Markéta Ryšková, projektová manažerka, která měla Cirkulku od počátku na starosti.

Skleněné litrové lahve Cirkulky navrhl slovenský designér Martin Turzík a vyrobila tuzemská sklárna Moravia. Mají recyklovaný hliníkový šroubovací uzávěr a zdobí je jen drobná papírová etiketa. Spolu s lahvemi uvádí Kofola do oběhu originální přepravky, které lze jednoduše spojit, díky čemuž pojmou 6, nebo dokonce 12 lahví. 

Vratné skleněné litrovky bude Kofola zavádět do retailu napříč Česko-Slovenskem postupně. Mezi první partnery patří online supermarket Rohlík a řetězec Tesco. Na Slovensku jsou vratné nealko lahve dostupné už ve většině prodejen této maloobchodní sítě, v Česku startuje distribuce na vybraných prodejnách. Prázdné láhve i přepravky mohou vracet na běžných místech výkupu lahví. Záloha za láhev činí 8 korun, za přepravku 50 korun.

Od září loňského roku do vratných skleněných lahví stáčí také společnost Mattoni 1873, která tak nabízí svou značku Mattoni v perlivé i neperlivé variantě. 

Mattoni zahájila stáčení do vratných skleněných lahví

pondělí 13. září 2021

-stk-