Magazín Football Club spouští novou podobu webu

úterý, 19. dubna 2022, 14:00 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Magazín Football Club z vydavatelství NextPage Media spouští nový web o fotbale a společnosti. Po redesignu časopisu a vzniku vlastní podcastové série jde o třetí letošní novinku.

Zdroj: NextPage Media

Zdroj: NextPage Media

Magazín o fotbale a společnosti Football Club vydavatelství NextPage Media spustil v úterý 19. dubna novou podobu svého webu Footballclub.cz. Ten dosud sloužil jen k objednávání tištěného čtvrtletníku, od dnešního dne ale přináší plnohodnotné magazínové články. Vydavatelství tím staví další pilíř svého titulu, který získalo loni v listopadu. 

„Rádi bychom dostali Football Club mezi větší počet lidí, takže jsme hned po dokončení transakce začali pracovat na novinkách. Prvním mezníkem byl grafický redesign čtvrtletníku, následovala příprava podcastu a teď je na řadě webový magazín. Dál chystáme knížku, pravidelné setkávání s nejvěrnějšími předplatiteli nebo merchandising,“ uvedl ředitel Football Clubu Ondřej Tůma.

Na Football Clubu pracuje redakční tým v čele s fotbalovým novinářem Karlem Häringem, na jeho chodu se podílejí i další spoluzakladatelé Jan Kaliba a Guillaume Narguet. Editorem webu se stává Jiří Hovorka, který už ve vydavatelství NextPage Media píše pro finanční portál Peníze.cz.

Football Club vychází v novém, chystá web, podcasty i knihu

pondělí 28. března 2022

„Všechny plánované změny probíhají v duchu původního konceptu. Football Club je pro nás místo, kde se setkávají fotbaloví romantici, pro které je tahle hra víc než jen sport. Místo, kde sdílejí svou vášeň lidé napříč nejrůznějšími obory. Místo, kde se zušlechťuje – často podceňovaná a někdy i zesměšňovaná – fotbalová kultura. Věřím, že (nejen) fanoušci fotbalu naši ofenzivu v tištěném, audio i online prostředí ocení, protože jde o obsah, na který nejsou v českém prostředí zvyklí,“ dodává Tůma.

Stejně jako tištěný Football Club bude i nový web stavět na článcích celosvětové sítě přispěvatelů. Čtenáře čeká cestování časem s texty historika Filipa Bláhy a společenské souvislosti fotbalu jsou rovněž hlavním motivem podcastu, který odstartoval na začátku dubna. Nový web chce reflektovat i aktuální fotbalové dění v kratších komentářích nebo analytických textech, anketách a fotogaleriích ze zajímavých míst. Zaměří se i na fanouškovské komunity a pozornost zaměří i na méně zveřejňovaná témata.

-mav-