Mall Group se stává oficiálně součástí platformy Allegro

úterý, 5. dubna 2022, 15:30 Aktuality, Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Nákupní platforma Allegro dokončila převzetí společností Mall Group a WE|DO. Skupina zaplatila celkem 881 mil. eur za nákup 100 % podílu v obou firmách.

Společnost Allegro, nákupní platforma v Polsku a jeden z deseti největších internetových obchodů na světě, dokončila převzetí společností Mall Group a WE|DO. Spojení podpoří pokračující mezinárodní expanzi rozšířené skupiny a umožní obchodníkům z celého regionu i mimo něj těžit z toho, že mohou díky jedinému zalistování své výrobky prodávat napříč zeměmi. Zároveň poskytne desítkám milionů spotřebitelů v EU pohodlný přístup k širšímu sortimentu, výhodným cenám a kvalitnímu doručování zboží napříč zeměmi.

„Skupina se každým dnem hlouběji integruje do evropského prostředí. Před nedávnem se Allegro otevřelo kupujícím a prodávajícím z celé EU a dnes už společně s Mall Group a WE|DO dokončujeme krok, který upevní pozici celé skupiny jako tržiště první volby spotřebitelů v celé střední a východní Evropě i mimo ni,“ říká Francois Nuyts, generální ředitel společnosti Allegro.

Spojení rozšíří působnost platformy napříč Polskem, Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem a Chorvatskem a téměř zdvojnásobí její potenciální tržní zásah v zemích s velmi atraktivními základními podmínkami pro elektronické obchodování a vysokým růstovým potenciálem. Pod jednu střechu přináší řadu zavedených regionálních značek – včetně Mall, WE|DO, mimovrste, czc.cz a samozřejmě Allegro, Ceneo, eBilet a One – a zároveň spojuje zkušený mezinárodní tým více jak 7 150 expertů s odbornými znalostmi v oblasti inovací v e-commerce.

Allegro posílí partnerský prodej, tedy 3P byznys, skupiny Mall Group a akceleruje tak celkový růst, zatímco obchodníci na společné platformě budou moci postupně využívat věrnostní program Smart! a také řadu věrnostních výhod, jako je doručení zdarma, možnost odložené platby Allegro Pay nebo přístup do B2B platformy.

WE|DO, které momentálně nabízí doručení do 1200 výdejních míst a více než stovky výdejních boxů, se tímto partnerstvím otevírá prostor pro další rozvoj. „Získáváme mj. přístup k finančním, servisním i logistickým zdrojům. Společně s naším akcionářem budeme klást důraz na špičkové doručovací služby v rámci logistiky poslední míle," dodává Daniel Mareš, generální ředitel WE|DO.

Platformy a společnosti se budou sjednocovat postupně, zatímco implementace strategických řešení pro klienty v rámci skupiny bude zahájena okamžitě. Skupina Allegro zaplatila celkem 881 mil. eur za nákup 100 % podílu společností Mall Group a WE|DO.

Allegro se otevírá zákazníkům z celé EU, nakoupí zde i Češi

středa 23. března 2022

-zue-