Praha spouští kampaň „To je plán“, součástí je i road tour

úterý, 26. dubna 2022, 17:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Představitelé hlavního města zveřejnili nový Metropolitní plán. Součástí informační kampaně „To je plán“ jsou diskuze, výstava, komentované prohlídky nebo road tour.

Vizuály informující o novém územním plánu hlavního města Prahy, zdroj: hl. m. Praha

Vizuály informující o novém územním plánu hlavního města Prahy, zdroj: hl. m. Praha

Představení nového pražského územního plánu se uskuteční pomocí diskuzí, komentovaných vycházek nebo výstav, kde si ho lidé mohou detailně prohlédnout. Informační kampaň na podporu nového plánu „To je plán“ startuje dnešním dnem. Metropolitní plán a informační kampaň představili zástupci hlavního města na úterní tiskové konferenci.

„Dnes spouštíme informační kampaň k Metropolitnímu plánu, je to naprosto klíčový milník k rozvoji našeho města, protože Metropolitní plán je bezesporu tím nejvýznamnějším dokumentem pro celý rozvoj našeho města pro následující desetiletí,“ uvedl primátor hlavního města Zdeněk Hřib.  

Institut plánování a rozvoje (IPR) chystá spolu s hlavním městem doprovodný program k informační kampani. Grafické vizuály, které budou rozmístěny po městě, doplní videa, rádiové spoty, workshopy, setkání nebo přednášky. Celá kampaň bude probíhat také v online prostředí. Lidé mají možnost se k plánu vyjádřit především prostřednictvím online připomínek na webových stránkách metropolitniplan.praha.eu.

Jednou z hlavních aktivit bude také informační tour s „bílým kontejnerem" po městských částech, která odstartuje 9. května. „Celkově navštívíme s naším kontejnerem 12 pražských lokalit a nově také 9 obchodních center s infopointem. Veřejnost se může přijít zeptat na jakékoliv otázky k Metropolitnímu plánu v blízkosti svého bydliště,“ dodal Petr Hlaváček, I. náměstek primátora pro územní rozvoj.

Informační tour po městských částech odstartuje 9. května, zdroj: hl. m. Praha

Informační tour po městských částech odstartuje 9. května, zdroj: hl. m. Praha

Dalším významným projektem kampaně je výstava „To je plán“, která bude k vidění v Centru architektury a městského plánování (CAMP) od 26. dubna do 30.června a která představí budoucnost Prahy. „Dlouhodobě se snažíme přibližovat městské plánování co nejširší veřejnosti a Metropolitní plán je jedním z nedůležitějších dokumentů rozvoje našeho hlavního města. Výstava je proto koncipována jak pro laiky, které zajímá budoucnost Prahy, tak také pro odborníky, kteří si mohou prostudovat samotnou dokumentaci,“ přiblížil Ondřej Boháč, ředitel IPR.

Vizuální podobu kampaně zpracovalo grafické studio 20YY Designers. Videa, která mají za cíl představit plán občanům, pocházejí z dílny NICE film.

ZdroJ. IPR

-tšl-