Reshoper: V reklamě funguje kombinace FB s dalšími kanály

sobota, 23. dubna 2022, 08:55 Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Konference Reshoper se letos opět věnovala českým e-shopům. Zaměřila se i na to, jak komunikovat se zákazníky a jaká média kombinovat.

Foto: MediaGuru.cz

Foto: MediaGuru.cz

Konference Reshoper se letos opět věnovala českým e-shopům a aktuálním trendům či problematice s tímto segmentem spojeným. O tom, jak komunikovat se zákazníky a jaká média kombinovat, se mluvilo v několika přednáškách.

Například Ondřej Ilinčev, CRO a UX expert, hovořil o manipulativních technikách včetně efektivity a o tom, jak přesvědčit návštěvníky webu, aby udělali, co chcete i bez použití „dark patterns“. Zkrátka pozitivní manipulace může být podle Ilinčeva v pořádku. „Když manipulujete jemně, tak to nevadí, ale z dlouhodobého pohledu to někdy může i ničit značku jako takovou,“ uvedl s tím, že nejnáchylnější k manipulaci jsou lidé starší 40 let. Pokud firmy tvrdí něco jiného, než ve skutečnosti nabízejí, tak musí být připraveny na reakce zákazníků, možné pokuty i negativní PR.

Dedoles pomohla ke zvýšení prodejů kombínace televizní a FB reklamy, zdroj: Prezentace R. Marečka

Dedoles pomohla ke zvýšení prodejů kombínace televizní a FB reklamy, zdroj: Prezentace R. Marečka

Značka barevných ponožek Dedoles za dva roky více než zešestinásobila svůj obrat na 94 mil. eur a rozšířila portfolio o řadu dalších produktů. Původně podivnou reklamu, která nikoho nezaujala, postupně nahradili tančící křečci. Dedoles staví prodeje především na nových zákaznících a jejich velkém počtu – ti pak nakoupí jen jednou ročně. K růstu firmě pomohla souběžná reklama v televizi a na Facebooku, kdy televize oslovila více než 80 % populace a projevila se i ve zvýšení vyhledávání značky, popsal na konferenci Richard Mareček z Dedoles.

Rychlý růst firmy ale teď naráží na velká očekávání a firma nedávno připustila, že nestíhá splácet faktury, napsal deník E5.

Amatérská videa doporučuje točit Honza Bartoš, bude to podle něj trend, zdroj: prezentace H. Bartoše

Amatérská videa doporučuje točit Honza Bartoš, bude to podle něj trend, zdroj: prezentace H. Bartoše

Podle Jana Bartoše, specialisty na facebookovou reklamu, není rozhodující, jestli je reklama hezká nebo ošklivá, ale jestli prodává. Zaměřil se na to, jak efektivně dělat reklamu na Facebooku, aby investované peníze nepropadly. Když se daří vyhledávání na Facebooku, tak rostou i ostatní kanály a propisuje se to i do marketingových kampaní. 

Také ukázal, jak lze rychle vytvořit amatérské video, protože v dnešní době zákazníci chtějí na sociálních sítích vidět realitu. Ovšem i krátké video by mělo mít několik záchytných bodů, které upoutají a udrží pozornost sledujících.

„Za video také přidejte texty a benefity. Pro udržení pozornosti musí být video dynamické. Používejte hudbu, ale video by mělo fungovat i bez hudby,“ řekl Bartoš. Ukázal v této souvislosti úspěšné video zkokosu.cz, jehož vytvoření trvalo 19 minut a sestříháno bylo přímo v mobilním telefonu. „Tvořte amatérská videa, na většinu klientů to jde aplikovat,“ dodal.

Varoval před influencery, kteří berou jako jedinou metriku počet lajků a doporučoval ty, kteří chápou svůj přínos, vybírají si produkt, mají styl, nevezmou všechno a zajímají se o výsledky. Jako efektivní vidí propojení Instagramu a Facebooku. Zásah se zvýší a lze cílit i na další publika nebo reklamu škálovat. Je ale třeba, aby influencer používal kód a zásah se tak dal změřit.

Lidí na sítích v Česku přibylo, vedou YouTube a Facebook

úterý 22. února 2022

-zue-