Sabre Awards: Češi mají šest želízek v ohni

středa, 20. dubna 2022, 11:35 Aktuality, PR MediaGuru

Evropská soutěž Sabre Awards, oceňující nejlepší PR projekty uplynulého roku, zveřejnila shortlist.

Zdroj: Sabre

Zdroj: Sabre

Mezinárodní soutěž Sabre Awards oznámila evropské finalisty letošního  18. ročníku. Do finále se z celkových více než 2000 přihlášek probojovalo na 400 kampaní, včetně šesti českých prací, například od McDonald’s, Portu from Wood, Huawei, Nvidia nebo vlády ČR. Vítězové budou vyhlášeni 27. května v Londýně. 

V regionální kategorii Central & Eastern Europe jsou zastoupeny dva české projekty, a to „Index investiční gramotnosti“ od společnosti Portu from Wood a agentury PRAM Consulting a vládní kampaň „Udělejme tečku za koronavirem“, na které se podílela iniciativa Cesta ven. 

V kategorii Word of Mouth se do finále dostala kampaň McDonald’sNFT Maestropiece pro McDonald’s od TMBK“, na které se podílely agentury Follow Bubble a MSL.

MSL se na shortlist probojovala také v kategorii Consumer Marketing (New Product) s guerilla kampaní „Hledám nového osobního asistenta“ na launch nových chytrých hodinek značky Huawei. 

V kategorii Community Relations je ve finále kampaň „Join us Worked“, kterou pro společnost Ball Beverage Packaging připravila agentura Ewing PR. 

Další želízko v ohni, v kategorii Technology: Hardware, má společnost Nvidia za kampaň s prvním Minecraft komiksem na Instagramu, pod kterou je podepsána agentura Konektor.  

Přehled všech nominovaných naleznete zde. 

-stk-