Vítězem ShopRoku je Knihobot, cenu popularity obhájil Lidl

pátek, 8. dubna 2022, 10:35 Aktuality, Retail MediaGuru

Absolutním vítězem soutěže ShopRoku se stal Knihobot. Cenu popularity obhájil Lidl. Poprvé byly oceněny i udržitelné e-shopy.

Zdroj: Knihobot

Zdroj: Knihobot

Už potřinácté rozdal nákupní rádce Heureka.cz ceny nejkvalitnějším a nejpopulárnějším e-shopům na českém internetu. Absolutním vítězem Ceny kvality se stal e-shop s knihami z druhé ruky Knihobot, Cenu popularity objhálil e-shop Lidlu. Cenu Heureky porota udělila e-shopu Econea. Letos byla do soutěže přidána nová kategorie s názvem Udržitelný e-shop. Tu jako historicky první získávají e-shopy Biopekárna Zemanka, Econea a Nákup na Dobro.

„České e-shopy patří kvalitou poskytovaných služeb mezi evropskou špičku, protože český zákazník je velmi náročný. Cílem soutěže je tyto e-shopy ocenit a poděkovat jim,” říká Tomáš Braverman, CEO Heureka Group, a pokračuje: „Zároveň chceme vítěze označit i pro zákazníky, aby si mohli jednoduše a pohodlně vybírat v kvalitních, spolehlivých, inspirativních a také udržitelných e-shopech.

Ocenění absolutního vítěze Ceny kvality si odnáší e-shop Knihobot, který prodává knihy z druhé ruky, a zabývá se také jejich výkupem. Cena kvality je udělována na základě zkušeností, recenzí a hodnocení zákazníků v uplynulém roce. „Vloni udělili zákazníci přes 6,5 milionu recenzí a hodnocení na jejichž základě jsou vítězové ceny kvality vyhlašováni,” doplňuje Tomáš Braverman. Mezi letošními vítězi je například Reiker-eshop.cz, Notino, 4camping, Eva.cz a další. 

V Ceně popularity rozhodují o celkovém vítězi hlasy internetových uživatelů, kteří mohou od začátku prosince do konce února poslat svůj hlas až třem oblíbeným e-shopům. Absolutním vítězem této kategorie se stal e-shop Lidl. Mezi dalšími vítězi se objevil například e-shop Cityzenwear, Manboxeo nebo Růžový slon

Nová kategorie Udržitelný e-shop byla vyhlášena ve spolupráci s Komerční bankou, Visou a Asociací společenské odpovědnosti. Vítězové, kteří vzešli z e-shopů s certifikátem Udržitelný e-shop, vybírala porota složená z českých odborníků zabývajících se udržitelností. „Udržitelnost pro nás znamená komplex všech činností a aktivit e-shopu. Kromě uvědomělého přístupu založeného na udržitelném provozu se jedná také třeba o etické chování k zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům a samozřejmě také o šetrnost k životnímu prostředí,” vysvětluje Tomáš Braverman. Získaly ji e-shopy Biopekárna Zemanka, Econea a Nákup na Dobro.

Econea, jež se zabývá prodejem šetrné a ekologické kosmetiky a drogerie, si odnesla také Cenu Heureky, oceňující e‑shopy se zajímavým příběhem, s přesahem, s neotřelou myšlenkou či jakýkoliv originální počin. Na druhém místě se umístil e-shop Kidtown, jehož sortiment tvoří hračky pro rozvoj dítěte. Na třetím místě skončil e-shop Ošetřeno.cz, jenž se zaměřuje výhradně na prostředky ochrany a výživy rostlin na přírodní bázi a které jsou vhodné pro oblast ekologického zemědělství.

Přehled všech vítězů jednotlivých kategorií naleznete na stránkách soutěže ShopRoku. 

Soutěž se pořádá také na Slovensku. Cenu kvality získal e-shop Noezon.sk, Cenu popularity stejně jako v Česku obhájil Lidl. Cena Heureky dle rozhodnutí odborné poroty putuje do e-shopu Abrakastore. Kompletní seznam vítězných e-shopů na Slovensku najdete na stránkách soutěže.

-stk-