Wolt navázal spolupráci s Tesco Expres, začíná v Praze

pondělí, 25. dubna 2022, 18:00 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Rozvážková služba Wolt navazuje spolupráci s Tesco Expres. Zpočátku bude možné vybírat zboží ze tří pražských prodejen.

Zdroj: Wolt

Zdroj: Wolt

Finská služba na doručování jídla Wolt navazuje spolupráci s Tesco Expres. Zpočátku bude možné vybírat zboží ze tří pražských prodejen, a to konkrétně v ulici Moskevská, Prokopova a na Hradčanské. V další fázi se počítá s rozšiřováním doručovacích oblastí, ale i okruhu zboží.

Cena za doručení začíná v Praze na částce 39 Kč, a je tedy stejná jako v případě doručení jídla z restaurací a podniků. V rámci nabídky bude možné vybírat z více než 1000 položek, jejichž počet by se měl, stejně jako rozvozová oblast, časem rozšiřovat. 

„Spolupráce s Tesco Expres nemá za cíl konkurovat online supermarketům, ale je určena především pro zákazníky, kteří chtějí ušetřit čas a potřebují nakoupit menší objem zboží. Expresní doručování se stává velkým fenoménem, v případě Woltu tvoří objednávky maloobchodního zboží v některých zemích téměř 20 %, a tento podíl pozvolna roste,” říká šéf českého Woltu Jan Foret.

Již nyní Wolt nabízí rozvoz více 3500 druhů produktů a spolupracuje s počtem necelých 500 partnerů, mezi které patří mimo jiné Žabka, rozrůstající se vietnamská síť večerek Daily Fresh Foods či Delmart. Kromě potravin rozváží také další maloobchodní zboží, ať už kosmetiku (včetně řetězců Lush, Havlíkova apotéka, Ryor), květiny, stravu pro domácí mazlíčky (například z řetězce Pet Center), deskové hry i výrobky od lokálních designérů.

-stk-