Agentura Grunex koupila od Xzone herní portál Zing.cz

čtvrtek, 5. května 2022, 09:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Grunex počítá se zachováním stávající redakce v čele se šéfredaktorem Martinem Zavřelem, který ve své pozici bude pokračovat i pod novým majitelem.

Martin Liberský, zdroj: Grunex

Martin Liberský, zdroj: Grunex

Agentura Grunex, specializující se na herní média, marketingové a esportové služby, koupila od společnosti Xzone český herní portál Zing.cz. Touto akvizicí, která patří mezi největší herní mediální transakce za poslední roky, zvyšuje dosah vlastního portfolia herních médií na více než 450 tisíc hráčů měsíčně. Cena transakce nebyla zveřejněna.

„Za poslední dva covidové roky jsme výrazně zmodernizovali naše současné velké weby a v rámci agenturního růstu jsme se rozhodli pro další výraznou mediální akvizici. I přes nelehkou dobu spojenou s nedostatkem čipů, grafických karet apod. vidíme neustálý růst a potenciál herního odvětví,“ říká Martin Liberský, majitel agentury Grunex. Zing.cz podle jeho slov vhodně doplňuje dosavadní mediální herní portfolio a upevňuje pozici firmy jako tuzemské jedničky v herních médiích.

Grunex počítá se zachováním stávající redakce v čele se šéfredaktorem Martinem Zavřelem, který ve své pozici bude pokračovat i pod novým majitelem.

„Přesunem pod rodinu herních portálů Grunex pokračuje Zing ve svém růstu jakožto nezávislý herní magazín, jehož cílem je co nejlépe informovat o nových hrách i veškerém dění s herním průmyslem spojeném," uvedl Martin Zavřel.

Agentura Grunex působí na trhu od roku 2009. Patří mezi poskytovatele marketingových a PR služeb se specializací na klienty zaměřené na cílovou skupinu počítačových hráčů. Provozuje lokální herní média, jako například e-sport portál Grunex.com, herní portál Hrej.cz, technologický portál PCTuning.cz, tuzemské komunitní portály TryHard.cz, WoT.cz a Dota2.cz a také řadu herních facebookových stránek a skupin. Celkový měsíční zásah agentury je přes 450 tisíc unikátních čtenářů na vlastních webových portálech a přes 700 tisíc fanoušků na herních facebookových stránkách a skupinách. V posledních letech se agentura zaměřuje také na gamingové a esport projekty v online i offline podobě; od roku 2020 zajišťuje organizaci i největší česko-slovenské ligy elektronických sportů Sazka eLeague a dalších.

-mav-