Do vedení Adexpresu nastupují Týma a Košaříková

čtvrtek, 12. května 2022, 14:00 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Novým výkonným ředitelem agentury Adexpres se stane Ondřej Týma. Rozvoj obchodních vztahů povede Petra Košaříková.

Do nejvyššího vedení Adexpresu nastupuje Petra Košaříková a Ondřej Týmu, zdroj: Adexpres.

Do nejvyššího vedení Adexpresu nastupuje Petra Košaříková a Ondřej Týmu, zdroj: Adexpres.

Na pozici výkonného ředitele agentury Adexpres, která patří do sítě Dentsu, nastoupí na začátku června Ondřej Týma. Nejvyšší management doplní také Petra Košaříková na pozici ředitelky pro rozvoj obchodních vztahů. Spolu s  novým vedením se Adexpres oficiálně stává součástí globální sítě iProspect by Dentsu, doteď byla jen spolupracující agenturou. Toto spojení má přinést Adexpresu zázemí jedné z  největších digitálních agentur na světě a spolu s  ním i nové příležitosti. Vrcholem této integrace bude na podzim letošního roku kompletní rebranding, během kterého se agentura Adexpres přejmenuje na iProspect Česká republika a plně se začlení do globální struktury. 

Ondřej Týma působil doposud v  agentuře na pozici technologického ředitele. Do Adexpresu přišel z mediálního domu Economia, kde působil na pozici Senior Yield Manager a věnoval se rozvoji programatického prodeje online reklamy. Předtím více než čtyři roky pracoval ve společnosti Adform, naposledy jako Platform Solutions Consultant.    

Tandem nejvyššího vedení doplní Petra Košaříková, která se posouvá z pozice Client Service Directora a nově bude zastávat pozici ředitelky pro rozvoj obchodních vztahů. Na starosti bude mít i nadále vše, co se týká klientů, nových i stávajících, a dalších spoluprací. 

V oboru se Petra Košaříková pohybuje více než 13 let a během této doby prošla několika síťovými agenturami, pracovala pro agentury ze skupiny WPP a Omnicom, kde vedla různě velké týmy s klienty napříč rozličnými obory, například pro Ford, Müller, Walmark, Renault, Bosch aj. Má zároveň zkušenosti i z menších agentur a klientské strany.  Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v  Praze. 

Agentura Adexpres zároveň stává plnohodnotnou součástí globální digitální mediální sítě iProspect by Dentsu, která na 93 světových trzích sdružuje více než 8000 media a performance specialistů.„V  České republice bude užší propojení s  iProspectem znamenat lepší přístup ke globálnímu know-how, silnější zázemí globální sítě a s tím i příležitost rozvoje lokálního byznysu, tudíž těžit z něj budou jak klienti, tak i experti, kteří vagentuře působí,“ říká Petr Chajda, CEO Dentsu CZ, SK a HU. „V tuto chvíli je celá integrace v  úvodní fázi, přičemž vše vyvrcholí na podzim letošního roku, kdy se Adexpres dočká rebrandingu a na českém trhu bude používat pouze značku iProspect Česká republika.“ 

-stk-