Felix: CNC je v polovině cesty k digitální multimediální firmě

pondělí, 23. května 2022, 07:15 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Czech News Center je v polovině své cesty, na jejímž konci by měla být digitální společnost nabízející multimediální obsah, zaznělo na konferenci v minulém týdnu.

Juraj Felix v diskusi s Kateřinou Havrlant, Tomášem Stránským a Davidem Lhotou, zdroj: CNC

Juraj Felix v diskusi s Kateřinou Havrlant, Tomášem Stránským a Davidem Lhotou, zdroj: CNC

Společnost Czech News Center (CNC) je v polovině své cesty, na jejímž konci by měla být digitální mediální společnost nabízející multimediální obsah. Na digitální transformaci si CNC vyčlenila tři roky, v současnosti má za sebou rok a půl, ve kterém investovala především do vývoje infrastruktury a do personálního obsazení. Na setkání s klienty to při příležitosti crossmediální konference CNC uvedl Juraj Felix, co-CEO společnosti Czech News Center. Podle jeho názoru už první výsledky této snahy začínají být vidět.

„Máme definovanou taktiku a principy, na kterých fungujeme, což je základ toho, že transformace vyjde. Musíme být odvážní a inovativní. Už jsme představili projekty pro generaci Z, provozujeme největší esportovou ligu v republice a chceme jít do lifestylu. Musíme lidi bavit a snažit se propojovat obsah se zábavou,“ přiblížil.

Podle Tomáše Stránského, který je společně s Felixem v čele CNC a zastává rovněž post co-CEO firmy, spočívá hlavní změna především v přístupu a rozložení práce při tvorbě mediálního obsahu. „Dříve panovala naivní představa, že jeden multifunkční novinář vše zvládne sám, což se ale ukázalo jako nefunkční a pomalé. Dnes je trend ve specializaci a změnila se i struktura redakcí,“ popsal na setkání Tomáš Stránský. Primární je také pro firmu prémiový obsah, který se monetizuje, stejně jako rozvíjení nových mediálních formátů. CNC nedávno představila jednotné předplatné pro prémiový online obsah několika svých titulů.

David Lhota, country manager WPP v Česku, ale na setkání naznačil, že by si představoval ještě výraznější tržní postavení CNC především v parametru času stráveného sledováním online obsahu. „CNC vnímám jako dravou štiku, ale když se podívám na to, kolik si ukrajuje z koláče času stráveného online, tak je to asi desetina toho, co má ČT a asi šestina toho, co mají Nova a Prima,“ popíchl management CNC. Kateřina Havrlant z Googlu, která byla podobně jako David Lhota přizvaná k vedení diskuse s šéfy CNC, by si zase představovala větší nápaditost, vizuálnost a hravost v tvorbě nových formátů, zatím je vnímá jako „nudné“.

CNC si ale hodně slibuje od technologické a datové proměny. Například projekt chytré distribuce je postavený na detailní datové analýze a predikuje vývoj poptávky na prodejních místech. Je reakcí na vývoj prodaného nákladu tištěných titulů, který v průměru klesá o osm procent ročně, a snaží se do tištěné offlinové distribuce přinést analytické modely uplatňované v online prostředí. „Máme 60 titulů na 14 tisících prodejních místech. Ročně vznikne 28 milionů predikcí, jaké budou naše náklady,“ popsal Josef Pokorný, senior business analyst CNC. Na základě dat se tak CNC snaží např. predikovat, jaký typ spotřebitelů navštěvuje konkrétní prodejní místa a jaký obsah jim ideálně nabídnout.      

Nové systémy CNC nasadila i pro umísťování reklamy do svých titulů tak, aby klientům doručila co nejvhodnější mediální prostor pro jejich sdělení. Dokáže také vyhodnotit potenciální zásah crossmediáních kampaní. Ty se snaží CNC tvořit klientům na míru, jak ukázal ředitel inzerce pro online Petr Fryš. I z tohoto důvodu CNC letos spojila své obchodní týmy pro print a online. Do tvorby plánu tak začleňuje podle potřeb klienta i videoobsah produkovaný svou společností Czech Video Center (Mall.tv) a i jednotlivé účty na sociálních sítích svých titulů. V řadě případů využívá nativní reklamy a podle Petra Fryše přenáší nativní formáty i do printových titulů. 

To, že reklama, na které se podílí zadavatel společně s redakcí, může být účinná, doložily na setkání Veronika Gréková a Monika Pantůčková z České spořitelny. Banka souhlasila s tím, aby její reklamní sdělení ztvárnili tvůrci videopořadu Mikýřova pouť internetem. Výsledkem jsou reklamní videa, která propagují témata banky, jsou ale připravená v duchu stylu a humoru pořadu (ukázka zde v čase 3:08:50). Vede to mj. k tomu, že sledovanost reklamních videí podle dostupných dat v průběhu vysílání neklesá a udržují si tak zájem diváků.

Celý záznam z konference CNC je ke zhlédnutí níže.

Zdroj: CNC

-mav-