Na pozici Chief Data Officer Publicisu Le Pont nastupuje Nykles

pátek, 27. května 2022, 09:20 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Na regionální pozici Chief Data Officer týmu Publicis Le Pont byl jmenován Adam Nykles.

Adam Nykles, zdroj: Publicis Groupe

Adam Nykles, zdroj: Publicis Groupe

Komunikační skupina Publicis Groupe CEE jmenovala Adama Nyklese na pozici Chief Data Officer pro Publicis Le Pont, středoevropský tým 600 marketingových expertů z České republiky, Maďarska a Polska. Rozšiřuje se tak jeho dosavadní role v české pobočce Publicis Groupe, kde vedl doposud datový tým agentury Kindred. Nově bude úzce spolupracovat s vedením Publicis Le Pont a lokálními týmy na inovativních řešeních pro klienty.

Adam Nykles se v týmu Publicis Le Pont připojil ke Gabrielu Zábuškovi, jenž působí jako Chief Technology Officer. Jeho jmenování potvrzuje snahu Publicis Groupe CEE rozvíjet v regionu střední a východní Evropy datové a technologické kompetence. Le Pont je středoevropský regionální projekt Publicis Groupe CEE, který propojuje specializované huby Center of Excellence v Česku, Polsku a Maďarsku.

„Data jsou dnes základem všeho, co pro naše klienty děláme. Těším se na možnost pracovat s rozšířeným týmem datových specialistů, propojit se napříč trhy a synchronizovat naše služby za účelem vytvoření kvalitnější nabídky služeb pro naše klienty. Chceme klientům poskytovat strategii v oblasti implementace marketingových technologií a systému správy dat, abychom podpořili posun směrem k data-driven marketingu,“ říká Adam Nykles. 

Adam Nykles se v oblasti digitálního marketingu pohybuje 12 let. Má zkušenosti s programatickou reklamou, AdTech a MarTech platformami, daty a digitální transformací. Poslední tři roky v Publicis Groupe vede pražskou datovou divizi Centre of Excellence, regionální hub pro oblast dat a technologií.

-stk-