Nova natáčí pro podzim novou řadu show MasterChef

středa, 18. května 2022, 07:05 TV MediaGuru

Natáčení reality show o vaření MasterChef Česko je v plném proudu. Pořad se na obrazovky vrátí na podzim.

MasterChef, zdroj: TV Nova

MasterChef, zdroj: TV Nova

Televize Nova v těchto dnech natáčí do podzimního vysílání další řadu kuchařské reality show MasterChef Česko. Trojčlennou porotu opět vytvoří kuchaři Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt. Casting pořadu otevřela televize už loni na podzim.

Poslední řadu této reality show o vaření vysílala Nova v podzimní sezóně 2021 a stala se jedním z jejích nejúspěšnějších pořadů v divácké skupině 15-54, kde si připsala průměrný podíl ve výši 30,5 %. V širší skupině 15+ ji v průměru sledovalo 850 tisíc diváků. Do vysílání ji Nova zařazovala dvakrát týdně – v úterý a ve středu od 20:20. Sledovanost postupem doby rostla, finálový souboj dosáhl nejvyšší sledovanosti z celé řady (1,15 mil., 15+). O něco vyšší sledovanosti dosahovaly středeční díly než úterní, které tehdy čelily seriálu Slunečná. V klíčové cílové skupině TV Nova 15-54 se ale pořad stal v obou dnech nejsledovanějším po 20. hodině. 

Nova už také oznámila, že pokračovat bude i pořad Souboj na talíři, který televize vysílala po MasterChefovi jednou týdně v úterý ve druhém prime-timovém okně. Pořad je založen na vzájemné soutěži mezi trojicí porotců pořadu MasterChef. Loni na podzim ho televize uvedla poprvé a z nových pořadů vysílaných od 21:30 dosáhl nejlepších výsledků. V průměru ho sledovalo 713 tis. diváků (15+), v divácké skupině 15-54 zaznamenal 33% podíl.

-mav-