Nova od června nasadí do prime-time show Lego Masters

pondělí, 9. května 2022, 11:55 TV MediaGuru

Televizní formát, na kterém se přímo podílela značka Lego, odvysílá Nova v hlavním vysílacím čase o červnových nedělích.

Lego Masters, zdroj: TV Nova

Lego Masters, zdroj: TV Nova

Od neděle 5. června začne televize Nova vysílat novou soutěžní show přímo propojenou se značkou Lego. Jmenuje se Lego Masters a v nedělním prime-time obsadí vysílací čas od 20:20. Už o týden dříve, tedy od 29. května, bude možné pořad zhlédnout na platformě Voyo

Formát se bude vedle Novy vysílat také na obrazovkách sesterské slovenské stanice Markíza. Jeho podstatou je hledání nejtalentovanějšího amatérského stavitele Lega v Česku a na Slovensku. Vítěz získá finanční odměnu 500 tisíc Kč. Moderátory pořadu jsou slovenská komička Evelyn a herec Matouš Ruml. Na tuzemských obrazovkách jde o první soutěžní formát typu reality show, který se vysílá v hlavním vysílacím čase a který je spojen se jménem konkrétní značky. 

Soutěžní dvojice, které v soutěži plní zadané úkoly, jsou sestaveny různě – na základě rodinných nebo přátelských vazeb nebo castingu. Výzvy jsou poskládané tak, aby se každým kolem testovala souhra dvojic a jejich technická a kreativní dovednost.

Celkem se soutěžící utkají v osmi výzvách rozdělených do čtyř vysílacích epizod. Nova tak tímto formátem vyplní všechny červnové neděle. 

Lego Masters je globálním formátem vytvořeným Tuesday's Child Television a společností Lego Group. Poprvé se na obrazovkách objevil v roce 2017 ve Velké Británii. Od té doby byl vysílán v 16 zemích světa v různých světadílech, např. v USA, Austrálii, Asii a Evropě. Česká a slovenská adaptace je sedmnáctá v řadě. 

-mav-