Radioservis ukončí vydávání časopisu Týdeník Rozhlas

středa, 25. května 2022, 15:20 Tisk MediaGuru

Na konci června vyjde naposledy programový týdeník Českého rozhlasu. Vydávání ukončuje z ekonomických důvodů.

Titulní strana Týdeníku Rozhlas, zdroj: Český rozhlas

Titulní strana Týdeníku Rozhlas, zdroj: Český rozhlas

Radioservis, dceřiná společnost Českého rozhlasu (ČRo), ukončí na konci června vydávání tištěného Týdeníku Rozhlas. Důvody jsou výhradně ekonomické, uvedl na středečním jednání Rady ČRo generální ředitel René Zavoral. Z trhu se stahuje po téměř sto letech.

„Snažili jsme se týdeník udržet, ale ukázalo se, že je to neživotaschopný projekt," vysvětlil radním ředitel Českého rozhlasu. Uvedl zároveň, že v posledních letech klesal počet předplatitelů i prodej týdeníku ve volném prodeji. Témata, která se v týdeníku objevují, by měla být přenesena na rozhlasový web. ČRo má i nadále spolupracovat s šéfredaktorem týdeníku Milanem Šeflem a také s redaktory týdeníku.

Radioservis se snažil průběžně situaci řešit změnou obsahu, částečným zdražováním a také změnou vizuálního pojetí. Celospolečenská ekonomická situace spojená s covidem, celková situace na trhu tištěných médií a v neposlední řadě krize způsobená konfliktem na Ukrajině, všechny tyto kroky zmařily, uvedla společnost.

Týdeník Rozhlas naposledy upravoval grafickou podobu loni na jaře. Je  kulturně-společenským časopisem s programovým přehledem stanic Českého rozhlasu. Vychází od roku 1923, tehdy ještě pod názvem Radiojournal, kdy se objevoval jako měsíčník. Po dvou letech přešel na týdeník. 

-mav-