WebExpo 2022 o budoucnosti webu a vývoji internetu

pondělí, 9. května 2022, 07:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Na 90 řečníků se zaměří na budoucnost webu, designu, marketingu, vývoji frontendu a backendu a všemu, co je s webem a internetem spojené.

Zdroj WebExpo

Zdroj WebExpo

Letošní ročník největší technologické konference WebExpo proběhne od 10. do 12. června v pražské Lucerně a zároveň bude streamováno online. Účastníkům konference se během třídenního programu složeného z přednášek, diskuzí u kulatého stolu, workshopů a WebExpo Pitching Competition, představí 90 speakerů a mentorů z celého světa. Ti se budou věnovat budoucnosti webu, designu, marketingu, vývoji frontendu a backendu a všemu, co je s webem a internetem spojené.

Mezi vystupujícími bude např. i ex-hackerka Runa Sandvik. Posledních deset let pomáhá The New York Times řešit otázku svobody slova a zároveň bezpečí. S účastníky WebExpa se podělí o zkušenosti ze své poslední štace v Rádiu Svobodná Evropa, kde řeší aktuální výzvy válečné žurnalistiky.

Poprvé v tuzemsku vystoupí také Daniel Cuthbert, spoluautor standardů pro testování bezpečnosti OWASP, který se bezpečností zabývá 24 let a dnes působí jako Global Head of Cyber Security Research v Banco Santander.

Dále vystoupí například Philip Bonhard z britské Lloyds banky se svým tématem podvodná identita, kterou popularizovaly filmy jako Tinder Swindler nebo Inventing Anna.

Lutz Schmitt pak prozkoumá, jak designovat, a přitom brát v potaz koncept digitálního soukromí.

Od spoluzakladatele jednoho z nejpopulárnějších nástrojů pro designéry Adobe XD Tomáše Krchy se posluchači dozví, jak se z hlediska product developmentu buduje „Zoom budoucnosti” –⁠ Around, a bývalá lotyšská doktorka Marina Petrakova, oceněná titulem Forbes 30 pod 30, přiblíží praktické aplikace VR.

Další informace najdete na webových stránkách akce.

-mav-