Lidl otevírá atypickou prodejnu v historickém centru Prahy

pátek, 3. června 2022, 14:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Lidl otevírá novou prodejnu v centru Prahy v ulici Na Příkopě v historické budově, kde dříve fungovala Československá obchodní banka.

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Obchodní řetězec Lidl dlouhodobě investuje do nových prodejen a loni jich otevřel nejvíc ze všech řetězců. Ani letos v expanzi neustává a kromě okrajů měst se stále více soustředí i na netradiční a atypické projekty v centrech měst. V pondělí 6. června otevře novou prodejnu v centru Prahy v ulici Na Příkopě v historické budově, kde dříve fungovala Československá obchodní banka.

Prodejní plocha nové prodejny má rozlohu 1140 m² a nabídne kromě cca 3 tisíc položek i řadu atypických prvků, které budou vycházet z historického charakteru budovy. Zákazníci budou mít k dispozici osm samoobslužných pokladen. Důvodem je předpoklad, že si sem budou chodit především pro menší nákupy, protože u prodejny není parkoviště.

Zajímavostí je také bankovní trezor, respektive jeho dveře, které musel Lidl na pokyn památkářů v interiéru prodejny zachovat. Zásobování prodejny je možné pouze jedním výtahem, takže většinu zásob musí řetězec navážet v noci. Výstavba trvala od prosince 2021 a vyšla na nižší desítky milionů korun.

Pilotní projekt samoobslužných pokladen spustil Lidl v únoru prodejně Olbrachtova na Praze 4. Tam je k dispozici celkem šest samoobslužných pokladen. Prodejna Na Příkopě je druhou prodejnou, kde jsou v současné době samoobslužné pokladny instalovány.

V prodejně zůstaly z doby banky zachovány dveře do trezoru, foto: MediaGuru.cz

V prodejně zůstaly z doby banky zachovány dveře do trezoru, foto: MediaGuru.cz

V nové prodejně Na Příkopě je osm samoobslužných pokladen, foto: MediaGuru.cz

V nové prodejně Na Příkopě je osm samoobslužných pokladen, foto: MediaGuru.cz

Lidl stále hledá vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč celou republikou. Rozhodující je podle zástupců firmy především spádová oblast, dále velikost pozemku nebo prostor a možnost zásobování. Otevírají nejen samostatně stojící standardní prodejny s parkovištěm a prodejnou ve stejné úrovni. V případě menšího pozemku v atraktivní lokalitě pak staví prodejny metropolitní, které mají parkoviště v přízemí a samotná prodejna je přístupná v patře nad ním. Nově pak otevírají prodejny, které jsou součástí nákupních zón či obchodních center, nebo „prodejny na míru“, které se přizpůsobují možnostem daného objektu. Například v srpnu 2021 byla otevřena dvoupatrová prodejna v centru Brna v chráněné funkcionalistické budově.

Lidl: Prodej potravin na našem e-shopu teď neplánujeme

úterý 8. března 2022

-zue-