Mattoni převlékla orla u Karlových Varů do festivalového vizuálu

čtvrtek, 9. června 2022, 10:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Mattoni oděla svého velkoplošného orla u silnice na Karlovy Vary do vizuálu letošního Mezinárodního filmového festivalu.

Orel Mattoni u karlovarské silnice R6 se oděl do letošního festivalového vizuálu, zdroj: Mattoni 1873.

Orel Mattoni u karlovarské silnice R6 se oděl do letošního festivalového vizuálu, zdroj: Mattoni 1873.

U karlovarské silnice R6 změnila značka Mattoni podobu svého velkoplošného orla. „Převlékla“ jej do vizuálu letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Přelep orla plánuje Mattoni na počest festivalového partnerství měnit každoročně. 

Autory vizuálu 56. KVIFF jsou Zuzana Lednická a Jonatan Kuna ze Studia Najbrt. Má být oslavou toho, co společně prožívají návštěvníci na začátku léta na karlovarské kolonádě. „Vizuál 56. ročníku KVIFF odráží naši touhu znovu se setkávat a společně prožívat festivalový týden. Vznikla tak barevná ilustrace popisující svět festivalu v jakési surreální nadsázce, kde se všechny události, filmy a setkávání slévají do jedné velké oslavy,“ okomentovalo námět Studio Najbrt.

Karlovarský festival vizuálem slaví, „hledá svého Wallyho“

úterý 26. dubna 2022

„Každoroční přelep orlího poutače do ,barev' a tématu KVIFF vnímáme jako hold partnerství Mattoni a KVIFF. Vizuál na poutači zůstane po celý rok a bude tak projíždějícím připomínat bezstarostně prožité festivalové dny,“ vysvětlil pohnutky k pravidelným změnám Ondřej Postránský, ředitel strategického marketingu Mattoni 1873.

Mattoni 1873 své někdejší velkoformátové reklamní plochy ve tvaru orlů, kterých má nyní 14, postupně přetváří na umělecká díla od roku 2018. Čerstvě před měsícem byly takto přeměněni například dva orli u dálnic D8 a D5. Historicky první umělecký motiv na orla připravila česká grafička žijící ve Velké Británii Míla Fürstová. Další návrhy na realizované přeměny vzešly vždy ze studentské soutěže pořádané Akademií výtvarných umění v Praze (AVU).

-stk-