Rádia přes léto rozjíždějí své akce a zařazují letní program

čtvrtek, 30. června 2022, 21:40 Rádio MediaGuru

S nástupem letních prázdnin se rozjíždějí letní aktivity rádiových stanic. Vrací se některé zavedené aktivity a připraveno je i speciální letní vysílání.

Radiokempy Frekvence 1, zdroj: Active Radio

Radiokempy Frekvence 1, zdroj: Active Radio

S nástupem letních prázdnin se rozjíždějí letní aktivity rádiových stanic. Vrací se některé tradiční aktivity a připraveno je i speciální letní vysílání. 

Rádio Frekvence 1 (Active Radio) vyrazí i o letošních prázdninách na roadshow po českých kempech. Na každém kempu bude speciální hudební host, který zde živě odehraje hodinový koncert. V této roli se vystřídají Tomáš Klus, Rybičky 48, Mig 21, Buty nebo Marta Jandová. Součástí roadshow je možnost pro návštěvníky sledovat živá vysílání, dále posezení u táboráku, opékání buřtů nebo různé soutěže. Vstupy na akce jsou zdarma. Hlavní program začíná od 14:00 do 19:00 a nabídne živé vysílání s moderátory Frekvence 1, od 19:00 do 20:00 se uskuteční koncert hudebního hosta.

Sesterské hudební rádio Evropa 2 (Active Radio) letos uspořádá 4. ročník projektu Summer Camp Evropy 2. Role hlavního vedoucího se opět ujme moderátor Tomáš Zástěra. Pro děti připraví týden workshopů a do kempu dorazí i řada hostů jak hudebních, tak moderátoři Evropy  2. Letní akce se sloganem „Tábor, na který nezapomeneš!“ proběhne v prostředí Prachovských skal v termínu 14. – 20. srpna. Účast na táboře bylo možné získat pouze v soutěži na webu Evropa2.cz

Rádio Blaník (Media Bohemia) volí pro letošní léto jako svou hlavní marketingovou aktivitu soutěž Léto zdarma. Pokračuje tak ve svém konceptu, kdy rozdává dárky. V minulosti to byly například energie na rok zdarma, nyní zaplatí posluchačům nové auto, dovolenou, bazén, kolo a řadu dalších letních cen. Koncept soutěže je postavený na klasickém rádiovém modelu, který se zaměřuje na cílený poslech rádia. Posluchači hledají zvolenou výherní kombinaci českých písniček. Kdo ji ve vysílání najde a zavolá jako první do živého vysílání Rádia Blaník, získává denní prémii a postupuje do finálového kola hry o jednu ze 4 hlavních výher. 

Country rádio (Radio United Broadcasting) pořádá přes celé léto Country Parník 2022. Na palubě lodi Král Jiří v Poděbradech se v průběhu léta představí řada hudebních hostů. Akce odstartovala na konci června a je plánovaná až do konce září. Vyplouvá se v 19:40 z přístaviště v Poděbradech, plavba trvá do 22:40. V průběhu červan se také uskutečnily koncerty v rámci tradičního eventu Country fontána.

Sesterské rádio Kiss (Radio United Broadcasting) také o letošních prázdninách uspořádá své zavedené koncerty pod širou oblohou Kissparty Live 2022. Akce zahájí v polovině srpna a potrvá přibližně do poloviny září. Další aktivity napříč republikou Kiss připravuje. 23. července uspořádá například Summer Party v Kaplici. Po covidu se také vrátily Beatové pumpy, projekt Rádia Beat (Radio United Broadcasting).

Mobilní studio R-stream v Karlových Varech, zdroj: Český rozhlas

Mobilní studio R-stream v Karlových Varech, zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas zařazuje letní program i soutěže

Český rozhlas Radiožurnál zahajuje v sobotu 2. července prázdninový program tradičně z Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, odkud bude vysílat z mobilního studia R-stream. Speciální rozhlasový program Filmžurnál nabídne také rozhovor s Štěpánem Kozubem a Jiřím Krhutem.

Po skončení festivalu stanice odstartuje letní projekt Radiožurnál na stezce Českem. Deset regionálních reportérů projde během pěti týdnů hranice republiky po jejím obvodě a nabídne posluchačům inspiraci na výlety.

V nových dílech pořadu Česko mezi řádky Radiožurnál zavede posluchače na místa, která inspirovala literáty v jejich nejznámějších dílech. Pořad Host Lucie Výborné budou během léta převážně moderovat Jan Pokorný a Vladimír Kroc, moderátorka ale nabídne také několik rozhovorů s hosty ze své expedice v Nepálu.

Stanice Český rozhlas Plus plánuje letní seriál Příběhy pokladů, ve kterém Patricie Polanská posluchače zavede nejenom do naší historie. Přes celé léto bude pokračovat také ekonomický projekt Česko 2022: Život k nezaplacení. Vysílají ho stanice Radiožurnál a Plus, které monitorují, jak se inflace, rostoucí ceny za energie a další ekonomické ukazatele promítají do životní úrovně českých domácností. Konec srpna bude patřit volebnímu vysílání, od 23. srpna stanice Radiožurnál i Plus spustí první předvolební speciály.

Český rozhlas Dvojka nabídne v období prázdnin projekt Báječné léto ve dvou. Přinese osm původních povídek o partnerských nebo přátelských vztazích od současných předních českých autorů. Dvojka spustí i osmitýdenní soutěž o hodnotné ceny v podobě osmi víkendových pobytů pro dva a jedné rodinné dovolené. Na základě indicií, které zazní v každodenním proudovém vysílání, budou posluchači hledat známé dvojice ze světa literatury, filmu či divadla. Pořad bude zakončen živým vysíláním rozhlasové hry.

Ke dni 30. výročí oznámení rozpadu federace v brněnské vile Tugendhat zařadí do programu také speciální česko-slovenské vysílání. Z této vily bude 26. srpna odvysílán speciál pořadu Jak to vidí, a to hned po Československém ránu týmu Ranní Dvojky ze slovenských Košic. Stanice připravuje i speciál k 100. výročí narození Karla Krautgartnera, významné hudební osobnosti bytostně spjaté s Československým rozhlasem.

Letní projekt České léto chystá Český rozhlas Vltava v období 27. června až 4. září. Mapuje napříč literárně-dramatickými, hudebními i publicistickými pořady české kulturní stopy v Evropě i ve světě. Projekt připomene autory, kteří prorazili za české hranice.

Letní prázdniny zahájí Radio Wave podcastovou sérií o vodě, krajině a koupání s názvem Plavky, která posluchače vezme za příběhy rybníků, jezer i zatopených lomů. Z krajiny na místa nejen evropských měst posluchače přenese série průvodců, českých hudebníků, umělců a dalších osobností, kteří žijí v Berlíně, Londýně nebo Paříži. Stanice navíc pro posluchače připravuje speciální prázdninovou soutěž o balíček vstupů na vybrané letní festivaly. K tomu uslyší pravidelně každý prázdninový týden to nejlepší z programu Radia Wave v uplynulých měsících včetně speciálních letních playlistů.   

Letošní léto Rádia Junior bude opět soutěžní. Pro dětské posluchače stanice připravuje prázdninový desetidílný rozhlasový seriál, který je zavede do imaginárního světa, kde jsou všichni online a neznají internet. Jednotlivé principy a procesy dětem tvůrci pořadu převedou do formy podobností. Interaktivní letní soutěž bude propojena s poslechem seriálu a webem stanice.

Český rozhlas D-dur chystá premiéry víkendového dopoledního programu Na návštěvě. Stanice D-dur a Jazz v létě zavítají na Hudební festival Znojmo. Prázdninový projekt regionálních stanic Českého rozhlasu s názvem Cesta okolo Česka nabídne posluchačům každý všední den od 9.45 hodin návštěvu jednoho místa naší země a soutěž o turistické vybavení a víkendové pobyty. 

-mav-