Rohlík zapojuje do tvorby sortimentu zákazníky

úterý, 7. června 2022, 12:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Na podnět zákazníků zařadil Rohlík do sortimentu tisíce produktů. Vybízí je k zasílání dalších tipů.

Zdroj: Rohlík

Zdroj: Rohlík

Online supermarket Rohlík zapojuje své zákazníky do tvorby sortimentu. Průběžně od nich sbírá zpětnou vazbu a tipy, jaké další produkty by měl do nabídky zařadit. Nákupčí již tímto způsobem přidali tisíce produktů, například od značek Pepper Field, Magu, Aqua Anna či Olaplex. 

„Rozložení sortimentu na Rohlik.cz je naprosto unikátní. 58 % tvoří konvenční značky, tedy ty, které běžně nakoupíte v supermarketech, přes 40 % pak ty unikátní, které nám dodávají menší výrobci a farmáři nebo jde o exkluzivní spolupráci s námi. K zalistování právě těchto produktů nás často inspirovali zákazníci a i díky tomu se k nám neustále vrací,” říká Mirka Vopatová, ředitelka nákupu Rohlíku. Unikátní sortiment přitom generuje 30 % celkových tržeb. 

Rohlík navíc zákazníky motivuje k tomu, aby poskytli své nápady, co do nabídky zařadit a skrze jednoduchý dotazníkový formulář mohou přímo poslat své tipy. Cílem je tímto způsobem zalistovat do konce roku desítky nových produktů. 

Svůj sortiment online supermarket podporuje také kampaní s názvem Hvězdy Rohlíku, která vyzdvihuje stovky unikátních produktů, na které je společnost obzvlášť hrdá.

-stk-