Schleich zahajuje relaunch, provází ho kampaň

středa, 6. července 2022, 06:40 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Nový slogan výrobce figurek bude znít „Schleich – kde příběhy začínají.“ Od července doprovodí všechny marketingové aktivity firmy a stane se součástí nového loga.

Zdroj: Schleich

Zdroj: Schleich

Společnost Schleich redefinovala značku a v červenci zahájí její relaunch. Nová strategie představuje největší jednorázovou investici v 87leté historii značky Schleich. Změny představí pomocí mezinárodní brandové kampaně. Nový slogan výrobce figurek bude znít „Schleich – kde příběhy začínají.“ Od července doprovodí všechny marketingové aktivity firmy a stane se součástí nového loga.

Cílem nové strategie značky Schleich je soustředit se více na to, jak díky figurkám probudit v dětech radost z vyprávění příběhů, rozvíjet jejich fantazii a tvorbu vlastních příběhů. „Schleich je po celém světě známý svou autentičností, detaily a kvalitou zpracování – toto vždy bude DNA našich výrobků,“ uvedl Dirk Engehausen, CEO Schleich GmbH.  „Děti jsou zvídavé a neustále se zajímají o své okolí i o to, co se kolem nich právě děje. V našich nových firemních hodnotách právě tento způsob přemýšlení a zvědavost reflektujeme, “ dodala Victoria Sutch, Chief Transformation Officer, která má tvorbu značky na starost.

Logo prošlo modernizací a zjednodušením. Má podobu komiksové bubliny, přistupuje na podstatu zvídavého dotazu „Co kdyby?“ – klíčové otázky, která tvoří srdce samotné značky. Součástí rebrandingu je také revize vzhledu obalů, POS materiálů a typických Schleich vlaječek, které jsou na každé figurce. Všechny obaly jsou podle společnosti vyrobené z udržitelnějších materiálů – s minimem plastu, z velké části nahrazeném recyklovanými a recyklovatelnými materiály.

Mezinárodní kampaň se skládá z výpravného videa a řady dalších materiálů. Reklamy poběží digitálně, v out-of-home provedeních a tištěných médiích, podpořeny integrovanými marketingovými kanály, přizpůsobenými globálnímu trhu.

Nová brandová strategie byla vytvořena a implementována agenturami 72andSunny z Amsterdamu a Traffic Productions z Mnichova. V Česku se o implementaci nové brandové strategie postará agentura Dentsu.

-mav-