Televize končí s jarním programem, od pondělí zařadí letní schéma

středa, 29. června 2022, 07:30 TV MediaGuru

Především reprízy svých původních seriálů doplněné o filmy, komedie a zahraniční seriály nabídnou v létě největší tuzemské televizní stanice.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Od pondělí 4. července přejdou největší tuzemské televizní stanice kompletně na letní programová schémata. Ještě v tomto týdnu dobíhají některé z pořadů, které byly pevnou součástí jarního vysílání. Zároveň už ale naskakují do vysílání letošní letní pořady.

Letní vysílání je postaveno především na reprízách. Všechny tři hlavní tuzemské televizní kanály zařadí v létě reprízy svých původních seriálů, řada z nich jsou seriály detektivní. Vedle toho se objeví i některé tradiční letní a prázdninové pořady. Diváci se tak znovu setkají s postavami ze seriálů Chalupáři, Malý pitaval z velkého města, Hříšní lidé Města pražského nebo i starších českých filmů a komedií.

Programová schémata se ale i v létě snaží držet svého žánrového zaměření. Nova v pondělí pokračuje s dvěma díly seriálu Specialisté, narozdíl od hlavní sezóny budou ale oba díly reprízované.  ČT1 pokračuje s reprízami seriálu Případy 1. oddělení, po skončení první řady v pondělí 11. července nabídne druhou řadu tohoto seriálu. Prima v pondělí a ve středu reprízuje svůj letní „pálavský" seriál Vinaři.

Seriálů s detektivní zápletkou bude v létě hned několik, a to českých i zahraničních. Nova vedle Specialistů zařazuje na úterý svůj nový seriál Šéfka, z něhož zatím odvysílala jen několik dílů. V neděli pak přijdou osvědčené seriály Policie Modrava a Kriminálka Anděl. Střetnou se s českými filmy a českou detektivkou na ČT1 a rovněž s českým filmem na Primě. Od čtvrtka 30. června startuje na TV Nova seriál Malý pitaval z velkého města z roku 1982.

Prima v pátek a v sobotu zreprízuje své seriály Mordparta, V.I.P. vraždy a Temný Kraj.  ČT1 nabízí reprízy seriálu Hříšní lidé Města pražského a detektivně-komediálního seriálu Poldové a nemluvně.

Nedetektivní seriály zastupují vedle Vinařů tradiční Chalupáři, proti kterým se na TV Nova objeví české filmy. Ze zábavných pořadů nastoupí v létě reprízy Souboje na talíři, Všechnopárty, 7 pádů Honzy Dědka, Show Jana Krause, Comebacku a nového pořadu 2 na 1

Náhled večerního vysílání ČT1, Nova a Prima od července 2022

den čas ČT1 Nova Prima
po 20:15 Případy 1. oddělení I/II Specialisté  Vinaři
  21:20 Vinnetou Specialisté  film
út 20:15 český film Šéfka Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka
  21:45 Komisař Moulin V Souboj na talíři Máma na zabití
st 20:15 Hříšní lidé Města pražského Výměna manželek Vinaři
  21:20 Hříšní lidé Města pražského Comeback (2008) Show Jana Krause
čt 20:15 Poldové a nemluvně Malý pitaval z velkého města film
  21:15 česká komedie Malý pitaval z velkého města film
20:15 Chalupáři (2 díly) český film Máme rádi Česko
  21:40 Všechnopárty český film Mordparta
so 20:15 česká pohádka 2 na 1 Temný Kraj
  21:20 film film V.I.P. vraždy
ne 20:15 český film Policie Modrava český film
  21:20 česká detektivka Kriminálka Anděl film

 

Letní měsíce patří z pohledu sledovanosti k nejslabším z celého roku. Průměrný denní čas strávený před televizní obrazovkou klesá na cca tři hodiny denně a méně. 

-mav-