Zalando kupuje mediální značku Highsnobiety

středa, 15. června 2022, 13:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Zalando získalo většinový podíl v globální módní a lifestylové mediální značce Highsnobiety.

Zdroj: Highsnobiety

Zdroj: Highsnobiety

Zalando koupilo většinový podíl v Highsnobiety, módní a lifestylové mediální značce, jež bude působit jako strategický a kreativní konzultant módního e-shopu, a to zejména se zaměřením na posílení obsahového marketingu a kurátorství sortimentu.

Highsnobiety si zachová svou redakční nezávislost a autonomnost, nicméně bude Zalandu pomáhat rozvíjet nové oblasti a formáty zaměřené na inspiraci na této platformě. Zároveň však využije know-how e-shopu k posílení vlastních schopností v oblasti e-commerce.

Blog Highsnobiety založil v Berlíně v roce 2005 David Fischer jako předzvěst propojení streetwearu a luxusní módy. Dnes Highsnobiety sestává z vydavatelské sekce, kreativního poradenství a kurátorské obchodní platformy a patří k vlivným globálním hlasům v oblasti nového luxusu a kultury obecně. Od spojení s Highsnobiety si Zalando slibuje možnost stát se špičkovou destinací pro streetwear, nový luxus a módní inspiraci, zejména pro mladší, módně orientované spotřebitele.

„Společnost Highsnobiety si osvojila umění měnit příběhy v produkty a produkty v příběhy. Jsem nadšený, že můžeme naše schopnosti zapojit do úsilí Zalanda o módní inspiraci a společně přetvořit budoucnost obsahu a obchodu. Stejně tak jsem nadšený, že mohu využít bezkonkurenčních zkušeností Zalanda v oblasti škálování e-commerce platforem a přenést svou celoživotní pracovní vášeň na další úroveň," říká David Fischer, zakladatel a CEO Highsnobiety.

„Obě naše společnosti sdílejí vášeň pro budování silných partnerství se značkami a umožňují značkám inspirovat veřejnost svými produkty a příběhy. Partnerství s Highsnobiety nám umožní mnohem rychleji realizovat naši ambici nabízet zákazníkům co nejrelevantnější a nejpoutavější – a také nejpohodlnější – nákupní zážitek," dodává David Schneider, spoluzakladatel a co-CEO Zalanda.

Highsnobiety budou i nadále řídit její dva generální ředitelé, David Fischer a Jürgen Hopfgartner. Zakladatel David Fischer si ponechá menšinový podíl. Všechny strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat finanční podrobnosti.

-stk-