Albert zpracovává neprodané banány na nové pečivo

středa, 6. července 2022, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Albert testuje nový druh pečiva, které peče z neprodaných banánů. Chce tak snížit potravinové přebytky.

Neprodané banány využívá Albert jako surovinu pro pečení speciálního sladkého chlebíčku, zdroj: Albert.

Neprodané banány využívá Albert jako surovinu pro pečení speciálního sladkého chlebíčku, zdroj: Albert.

Obchodní řetězec Albert se rozhodl zpracovávat neprodané banány, které využívá jako surovinu pro pečení speciálního sladkého chlebíčku. Recepturu a samotný produkt vytvořil, aby dal banánům druhou šanci a podpořil další snížení potravinových přebytků

„Proto jsme se rozhodli vytvořit vlastní recepturu pro pečivo s využitím neprodaných banánů, které mají ideální cukernatost pro pečení. V rámci vývoje jsme zkoušeli různé kombinace surovin, poměrů a chutí. Jako nejlepší nám vyšlo spojení speciální špaldové mouky, banánů a klikvy – brusinek,“ popisuje Václav Bozděch, manažer vlastní produkce pečiva.

Chlebíček má atypický tvar, v půlce je naříznutý, aby vzbuzoval dojem banánového listu. Banány mu dodávají vlákninu a klikva – brusinky i pevnou a jemně nakyslou příchuť. „Špaldová mouka byla vybrána proto, neboť má spoustu výživových benefitů, jako je vláknina, minerály či vitamíny a je mezi našimi zákazníky velmi oblíbená,“ vysvětluje Bozděch.

Test i samotné pečení probíhají v hypermarketu v pražských Nových Butovicích a dále počítá s postupným rozšířením výroby do dalších hypermarketů. 

-stk-