Alza otevírá na Pankráci pobočku pro firemní zákazníky

pondělí, 25. července 2022, 19:25 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Na pražské Pankráci otevřela Alza novou pobočku, jež se zaměřuje na kancelářskou techniku a služby pro firemní zákazníky.

V nové pobočce Alzy na Pankráci je i oddělená zóna ‚Alza pro Firmy‘, zdroj: Alza.cz.

V nové pobočce Alzy na Pankráci je i oddělená zóna ‚Alza pro Firmy‘, zdroj: Alza.cz.

Alza.cz otevřela novou prodejnu na pražské Pankráci. Pobočka se showroomem zaměřeným na kancelářskou techniku a služby pro firemní zákazníky představuje expozici produktů v minimalistickém designu. E-shop v ní také uvedl novou službu „Ihned k odběru“, která nabízí produkty k okamžitému nákupu přímo v prodejně bez nutnosti předchozího objednání.

„Showroom Pankrác na Praze 4 se nachází v blízkosti velkých kancelářských komplexů a obchodního centra, proto jsme pojetí pobočky uzpůsobili nákupnímu chování v této lokalitě, a zaměřili se zejména na výpočetní techniku, mobilní telefony a kancelářské vybavení. Pro firemní zákazníky je zde oddělená zóna ‚Alza pro Firmy‘, ve které naši odborní pracovníci budou poskytovat osobní konzultace a poradenství,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz.

Všichni zákazníci zde mohou vyzkoušet novou službu „Ihned k odběru“, tedy možnost zakoupit vystavené zboží přímo na místě bez nutnosti předchozí online objednávky. V nabídce jsou zejména produkty, po kterých je dlouhodobě vysoká poptávka a lze je snadno a rychle doplňovat, například příslušenství, jako jsou kabely, nabíječky nebo powerbanky. „Věříme, že ve vybraných segmentech má potenciál způsob prodeje jako v klasických supermarketech, kde si můžete zboží sami vybrat, odnést k pokladně a rovnou zaplatit. Pokud se služba osvědčí, zvážíme její zavedení i v dalších pobočkách,“ vysvětluje Moudřík.  

Pobočka na Pankráci nahrazuje tu v blízké ulici Budějovická. „Uvnitř prodejny kombinujeme přírodní materiály s přiznanými technologiemi budovy a pohledovým betonem. Tato kombinace vytváří stylový, a hlavně přehledný interiér, který ve spojení s vystavenými produkty výborně funguje,“ přibližuje Moudřík. 

Výrobky jsou vystaveny na téměř dvojnásobné prodejní ploše než v původní prodejně a firma v ní může držet i násobně větší skladovou zásobu sortimentu pro okamžité vyzvednutí. Při výběru v e-shopu stačí zaškrtnout filtr „skladem na pobočce Praha 4 – Pankrác“, online koupit a okamžitě si jít pro objednávku, která je připravena k vyzvednutí během několika minut. Před prodejnou se také nachází parkoviště se šesti místy.

-stk-