Alza si v tendru na výzkumnou agenturu vybrala Kantar

úterý, 12. července 2022, 12:15 Aktuality, Marketing, Výzkum MediaGuru

Alza.cz přizvala k dlouhodobé spolupráci výzkumnou agenturu. Ve dvouměsíčním výběrovém řízení vybrala společnost Kantar.

Zdroj: Alza.cz

Zdroj: Alza.cz

Alza.cz a výzkumná agentura Kantar CZ se stávají dlouhodobými partnery a rozšiřují svoji spolupráci. Společně výzkumy pokryjí více oblastí než doposud. Kantar doplní interní data e-shopu o externí zdroje, a pomůže tak sledovat trendy, testovat kreativu nebo koncepty nových produktů. Cílem je získat ještě lepší základ nejen pro marketingová, ale i obchodní rozhodnutí, oznámila v úterý společnost Alza.cz.

Alza.cz přizvala k dlouhodobé spolupráci výzkumnou agenturu. Ve dvouměsíčním výběrovém řízení vybrala společnost Kantar. Od kooperace e-shop očekává, že doplněním svých vlastních dat o externí vhled lépe pochopí zákazníka a spotřebitele a získá širší kontextu pro následná marketingová i obchodní rozhodnutí. Firmy budou například společně testovat koncepty nových služeb, kreativní koncepty a také se zaměří na brand tracking.

„V Alze jsme zvyklí pracovat s velkým množství dat a vždy se rozhodovat na základě jejich důkladné. Naše interní data nám však nejsou schopná dát odpovědi ve všech oblastech, které potřebujeme sledovat. Abychom získali ještě pohled zvenčí, rozhodli jsme se oslovit výzkumnou agenturu, která nám s tím pomůže. Z posuzovaných nabídek nabídl Kantar nejlepší přesah do byznysu a chápání naší problematiky ale také velmi partnerskou formu spolupráce,“ říká Klára Blažková, Marketing Strategy Director.

„Alza je analyticky orientovaná a řízená firma, je pro nás výzva doplnit její vlastní data o externí zdroje, a pomoci jí tak přijímat daty podložená manažerská rozhodnutí vycházející vstříc přáním a potřebám jejích zákazníků díky jejich skutečnému poznání,“ doplňuje Petra Průšová, CEO pro střední a východní Evropu ze společnosti Kantar.

E-shop si od Kantaru nechá nejen sledovat trendy na trhu, ale také testovat koncepty a potenciál nových produktů, a to včetně kreativy. Několik z nich již agentura pro Alzu testovala v minulém roce, například kampaně „nakupování budoucnosti“ či „cenoseč“, ale i další. V současné době již spolupracuje na přípravě nových služeb, které e-shop představuje zákazníkům, což je např. služba AlzaPlus+. Obě firmy uzavřely smlouvu o spolupráci na dobu neurčitou a budou spolupracovat na všech trzích, kde je Alza aktivní.

-mav-