Mastercard vydává hudební album Priceless

středa, 20. července 2022, 07:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Mastercard ve spolupráci s platformou Beatclub vydává vlastní hudební album Priceless.

Zdroj: Mastercard

Zdroj: Mastercard

Mastercard se spojila s platformou producenta Timbalanda Beatclub s cílem podpořit začínající tvůrce a společně vydaly hudební album. Dostupné je na Spotify, postupně se však objeví i na dalších streamovacích platformách. Jedná se o další krok společnosti na cestě při budování zvukové identity své značky.

Mastercard uvádí novou akustickou identitu

úterý 26. března 2019

Poprvé Mastercard představila své album koncem června na festivalu kreativity Cannes Lions. Obsahuje deset skladeb od deseti umělců z celého světa, přičemž každá má v sobě zakomponovanou ikonickou zvukovou znělku Mastercard. Mezi umělci, na jejichž vyhledávání se podílel výkonný producent Niclas Molinder, figurují: Michael Rice (Velká Británie), Shiraz (Libanon), Good Harvest (Švédsko), Alma Lake (Kolumbie/USA), Raees (Alžírsko), Tejas (Indie), Nadine Randle (Velká Británie / Švédsko), Tania (Austrálie), Elle B. (USA) a Amaya (Slovinsko). Své finální skladby představili na zahajovacím večírku pořádaném společně se Spotify.

„V roce 2019 jsme rozšířili prezentaci značky Mastercard o zvukovou identitu. Akustický projev dodává naší značce výrazně nový rozměr a je zásadní součástí toho, jak lidé společnost Mastercard vnímají a jak ji budou vnímat v budoucnosti. Znělky našly široké uplatnění, setkat se s ní můžete především při placení v obchodě, kdy zvukové logo identifikuje úspěšnou transakci vaší kartou Mastercard. Vytyčili jsme si cíl: vytvořit melodii Mastercard, která bude pro firmu typická, bude ji autenticky vystihovat a zároveň bude použitelná všude na světě a v libovolném hudebním žánru. Nové album Priceless tomu dává další rozměr,“ řekl Michal Čarný, generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

V rámci spolupráce Mastercard zakoupí a poskytne roční členství na platformě Beatclub stovkám tvůrců ze znevýhodněných komunit. „Toto partnerství je přirozeným vyústěním společného cíle Mastercard a Beatclub, tedy podpory umělců a průmyslu jako celku,“ vysvětluje producent Timbaland a dodává: „Společně povznášíme začínající umělce prostřednictvím hudby a mentoringu. Poskytování platforem, nástrojů a kontaktů pro tvůrce, kteří se mohou věnovat svým vášním, otevírá dveře nespočtu umělců. Ti tak mají šanci proniknout do průmyslu, který jim častokrát hází klacky pod nohy.“ 

-stk-