Nova rozšířila aplikaci Social TV v HbbTV o síť TikTok

středa, 13. července 2022, 09:20 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina Nova rozšířila možnosti aplikace Social TV v prostředí HbbTV o sociální síť TikTok.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Skupina Nova rozšiřuje možnosti červeného tlačítka a přichází s novinkou v prostředí aplikace SocialTV. Ta byla uživatelům představena v květnu v souvislosti s propojením se sociální sítí Instagram. Nyní se aplikace upgraduje o další sociální síť – TikTok.

Diváci, kteří mají přístup k technologii HbbTV, tak mohou prostřednictvím aplikace Social TV sledovat příspěvky ze sociálních sítí přímo na televizní obrazovce, a to nově i ze sociální sítě TikTok. Lze si prohlížet příspěvky, fotografie i videa z TikToku. Další novinkou je i žluté tlačítko, díky kterému se divákům spustí trailer.

TV Nova vidí HbbTV jako stále se rozvíjející technologii s velkým potenciálem. „SocialTV aplikace umožňuje uživatelům sledovat příspěvky ze sociálních sítí bez nutnosti registrace na Instagramu nebo TikToku. Současné propojení s projektem Praha – den & noc je příkladem synergie, kdy divákům nabízíme obsah pro sociální sítě také na TV obrazovce. Diváci si tak mohou v reálném čase prohlédnout, co se děje na sociálních sítích u účastníků hrané reality show. Věřím, že brzy najde SocialTV aplikace také zalíbení u obchodních partnerů TV Nova, kteří tak mohou své sociální sítě rozšířit na televizní obrazovku,“ uvedla Iva Dohnálková, Business Development Manažerka HbbTV.

Nabídka technologie HbbTV se postupně rozšiřuje, aplikace SocialTV doplňuje služby jsou Voyo, TN Live, TV archiv, Nova Lady a další. V současnosti vidí červené tlačítko na stanicích Skupiny Nova 2,4 miliony diváků.

-mav-