Škoda Auto připravila k ženské Tour de France sérii NFT plakátů

pondělí, 25. července 2022, 10:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Cyklistická Tour de France se letos dočkala své ženské varianty. Škoda Auto, která je partnerem Tour, oslavuje závod žen sérií NFT plakátů.

Zdroj: Škoda Auto

Zdroj: Škoda Auto

Letošní ročník  se dočká jedinečného uměleckého doprovodu. Vedle tradiční podpory závodu Tour de France Femmes avec Zwift připravila Škoda Auto i sérii osmi NFT plakátů, z nichž každý oslavuje jednu z etap ženské trasy Tour de France. Připravila je umělkyně Ilona Polanski – Voverková. Závod odstartoval v neděli 24. července a potrvá do 31. července.

Sestava NFT plakátů vznikala od počátku plně digitálně a v digitální podobě bude dostupný i výsledek. „Dnes v digitální podobě odevzdáváme drtivou většinu naší práce, takže už první skici dělám na tabletu,“ uvedla Ilona Polanski. „Výjimečné v tomto případě bylo, že jsem už při prvních skicách pracovala s barvou, běžně začínám jen v černobílých obrysech,“ dodala.

Série NFT plakátů vznikla v průběhu jednoho měsíce. „Pracovala jsem v podstatě na všech plakátech najednou, potřebovali jsme totiž od počátku vědět, jak bude celá série působit pohromadě,“ vysvětlila autorka, že i to byl netradiční aspekt práce.

-mav-