ČT prodala část svých vysílacích práv na MS ve fotbale TV Nova

pondělí, 29. srpna 2022, 18:20 TV, Aktuality MediaGuru

Česká televize prodala část svých vysílacích práv na nadcházející fotbalové mistrovství světa v Kataru TV Nova.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Česká televize uvedla, že prodala část svých vysílacích práv na nadcházející fotbalové mistrovství světa v Kataru TV Nova. Jedná se podle televize o avizovaný krok navázaný na úsporná opatření, kterými televize reaguje na dlouhodobý trend poklesu reálné hodnoty televizního poplatku. Česká televize tak ze šampionátu odvysílá 32 zápasů exkluzivně a 14 sdíleně s TV Nova.

„ČT sport byl dlouho výjimečnou veřejnoprávní stanicí v kontextu Evropy. Nabídka našich vysílacích práv i rozsah výroby pořadů byla extrémně bohatá. Ceny vysílacích práv se však v poslední dekádě enormně zvýšily a dále rostou. Zejména na zahraničním trhu, kde tento vývoj nyní ještě zrychlují inflační vlivy,“ zdůvodnil generální ředitel České televize Petr Dvořák. 

„Mrzí mě, že nemůžeme nabídnout fotbalový šampionát v kompletní podobě, tak jak jsme původně plánovali, a jak byli naši diváci vždy v České televizi zvyklí. Jde bezpochyby o jednu z vrcholných sportovních událostí, na kterou se spolu s fanoušky dlouho těšíme. Cena práv je ovšem natolik vysoká, že jejich částečný odprodej je v situaci, v níž se v tuto chvíli nacházíme, nutným krokem. I přesto věřím, že si diváci fotbalový program naplno užijí a nepřijdou u nás o nic podstatného,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Všechny zápasy vysílané na TV Nova uvidí diváci na volně dostupných stanicích. „Naším cílem je neustále rozšiřovat naši už tak velmi bohatou sportovní nabídku, a to se získáním práv na mistrovství světa ve fotbale maximálně povedlo. K Lize mistrů UEFA teď přidáváme další prémiový produkt s globálním přesahem,“ říká generální ředitelka Skupiny Nova Klára Brachtlová.

„Touto mimořádnou sportovní akvizicí také dále rozšiřujeme komerční příležitosti pro naše klienty. Jde o výjimečnou příležitost, jak zasáhnout mužské publikum,” dodává Jan Vlček, generální ředitel Skupiny Nova.

Česká televize odvysílá z mistrovství světa dohromady 46 utkání, z toho 32 exkluzivně a 14 souběžně s TV Nova. TV Nova odvysílá celkem 32 zápasů (18 exkluzivně, 14 sdíleně s ČT). Mezi sdílená utkání bude patřit například zahajovací zápas mezi Katarem a Ekvádorem, obě semifinálová klání, zápas o třetí místo a finále. Každý z vysílatelů pak ve svém „exkluzivním balíčku“ odvysílá osm zápasů v posledním kole základní skupiny (s totožným časem výkopu), čtyři osmifinálová utkání a dvě čtvrtfinálová. Mistrovství světa v Kataru se uskuteční od 21. listopadu do 18. prosince 2022.

-mav-