Dáme jídlo se zaměří na influencer marketing s WeDigital

čtvrtek, 11. srpna 2022, 14:30 Aktuality, Internet & Mobil, Reklama MediaGuru

Agentura WeDigital pomůže platformě Dáme jídlo s influencer marketingem.

Radek Hanzlík, zdroj: Dáme jídlo

Radek Hanzlík, zdroj: Dáme jídlo

Česká platforma specializující se na rozvoz jídla, potravin a dalšího zboží, Dáme jídlo, chce rozvíjet svůj influencer marketing. Pomoci v tom má nově vybraná agentura WeDigital. Známe tváře podpoří značku primárně v online prostoru, kampaň by však měla směřovat i za hranice tradiční tvorby obsahu.

„Influenceři jsou důležitou součástí naší komunikační strategie. Dobře zacílené kampaně okořeněné spoluprací se zajímavými osobnostmi nám pomáhají přivádět na naši platformu další a další uživatele. Rozhodně chceme i díky influencerům zvyšovat povědomí o tom, že Dáme jídlo již není jen rozvoz jídel z restaurací, ale i možnost rychlého nákupu na Dáme market a další služby expresního doručení, souhrnně nazývaného Quick commerce,“ říká Radek Hanzlík, Senior Brand Manager ve společnosti Dáme jídlo. „V minulosti jsme dělali influencer marketing kompletně in-house, je tedy příjemné mít teď po boku parťáka, který zastřeší nejen výběr těch správných influencerů, ale hlavně i vyhodnocování jejich přínosu pro naši značku a náš business. Kampaně, které už teď společně připravujeme na srpen a září potvrzují, že jsme si vybrali správně,“ dodává Hanzlík.

Spolupráce s gamery zastoupenými společností eSuba a se jmény jako Mazarini, Spajkk nebo Deethane bude pokračovat i nadále. Značku nově pod taktovkou WeDigital podpoří influenceři jako Immanuel Adenubi, Andrea Bezděková, Jakub Kotek nebo Viktorie Hrazdílková.

Komunikace bude primárně probíhat na sociálních sítích Instagram, TikTok a YouTube, influencer marketing pro Dáme jídlo by však podle Andrey Hurychové z WeDigital neměl zůstávat jen u toho. „Se značkou Dáme jídlo míříme dál než ‚jen‘ na tradiční platformy našich influencerů. Chceme, aby influencerská kampaň měla přesah a oslovila publikum i mimo online prostor. Plánujeme propojit influencery s dalšími PR a marketingovými aktivitami klienta a vytvořit tak ucelenou komunikaci značky. Naším cílem je, aby se Dáme jídlo s naší pomocí stalo love brandem a dostalo se do širšího povědomí jako cool značka pro mladé," říká zakladatelka a výkonná ředitelka agentury.

WeDigital tak nově stojí po boku MSL Group ze skupiny Publicis, která se od října loňského roku stará o PR platformy Dáme jídlo. „PR strategie Dáme jídlo je postavena na integraci různých komunikačních kanálů. V tomto ohledu považujeme za důležité zapojení osobností nad rámec klasického influencer marketingu. Proto společně s agenturou WeDigital již hledáme kreativní řešení, jak bourat hranice mezi disciplínami a propojit influencery s dalšími PR a digitálními nástroji,“ dodává Radek Vítek," šéf českého MSL.

-mav-