HoppyGo chce kampaní vyvrátit mýty o řidičkách

středa, 24. srpna 2022, 11:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

HoppyGo reaguje na stereotypy spojené s ženskou mobilitou. Zároveň pomáhá samoživitelkám.

Zdroj: HoppyGo

Zdroj: HoppyGo

Platforma pro sdílení vozů HoppyGo, jež je součástí Škoda Auto Digilab, spouští novou kampaň, v níž reaguje na stereotypy spojené s ženskou mobilitou. V rámci nového CSR projektu Ženy auta půjčují chce zmapovat narušit mýty o ženách a automobilitě a zpřístupnit mobilitu znevýhodněným skupinám. 

„Překvapilo nás, kolik stereotypů a genderismů rezonuje kolem témat spojených s ženskou mobilitou na našich sociálních sítích a v českém veřejném prostoru celkově. Proto jsme se rozhodli podrobněji prozkoumat aktuální situaci v této oblasti a dali si za cíl vše ideálně obrátit v celospolečensky prospěšnou iniciativu,” popisuje Radka Jenka Šubířová, Head of Marketing společnosti HoppyGo, která projekt spoluiniciovala s pražskou agenturou WMC Grey

Označení celé kampaně vychází ze známého tvrzení „ženská a auto se nepůjčuje“ a převrací ho do pozitivně laděného titulu „ženy auta půjčují“. HoppyGo tak chce motivovat české ženy – řidičky, aby ukázaly, že jsou také majitelkami vozů a sdílely svá leckdy ne plně využitá auta a pomohly tak dalším, kteří to skutečně potřebují. 

Za každé takové auto přidá HoppyGo 1000 Kč na zapůjčení vozů pro znevýhodněné skupiny zdarma. Do projektu je též zapojena dárcovská online platforma Znesnáze21, která otevřela sbírku na pohonné hmoty, a Nadace Kooperativy, která připojila dar 100 000 korun na pojištění. Díky iniciativě Ženy auta půjčují se tak budou moci neúplné rodiny v tíživé situaci nebo neziskové organizace dostat k zapůjčení vozu, který bude plně pojištěný, „s plnou nádrží“ a zcela zdarma. 

„Půjčení vlastního auta cizí osobě znamená někoho pustit do svého intimního prostoru. Jelikož cílem kampaně bylo přimět ženy, aby tento krok udělaly, potřebovali jsme přijít s myšlenkou, která pro ně bude působit jako silný aktivizační prvek a upozadí či převáží případné obavy ze zápůjčky. K tomu jsme využili odkaz na známou a emoce budící, stereotypizující hlášku, proti kterému jsme dali naší cílové skupině možnost vyhranit se a dokázat, že podobná prohlášení jsou dnes definitivně minulostí,” doplňuje Jan Kořán za kreativní agenturu WMC Grey, jež stojí nejen za ideou, ale také za brandingem kampaně, kterou ve spolupráci s performance media agenturou Digital Ant spravuje na sociálních sítí HoppyGo. 

Dále bude kampaň k vidění na internetu, v outdooru a tisku. Její součástí jsou i PR aktivity, které zaštiťuje pražská agentura Brainz Narrative ze skupiny Brainz Studios, jež celou iniciativu odstartovala konferencí Ženy a mobilita. Jejím cílem bylo na jednom místě propojit zajímavé osobnosti, které se snaží upozorňovat na výzvy z oblasti mobility jako takové a také na specifika spojená s ženami. Pozvání přijali například Olga Roučková, závodnice Rallye Dakar a držitelka Ceny Elišky Junkové, Barbora Herrera Castro z Moderní sebeobrany nebo předseda expertní rady Vize 0 Roman Budský. Komunikačně kampaň podpořila také Viola Hejlová známá pod pseudonymem Mazaná matka, časopis Heroine a online magazín Akční ženy. Součástí konference zároveň bylo představení nejnovějšího průzkumu veřejného mínění k tématu žen za volantem. 

-stk-