Nová data: Nejčtenější časopisy udržely své pozice

pátek, 12. srpna 2022, 08:45 Tisk MediaGuru

Ani mezi časopisy nejsou významné změny ve čtenosti ve srovnání s jarními výsledky, ukazují nová data výzkumu Media projekt.

Zdroj: Unie vydavatelů

Zdroj: Unie vydavatelů

Souhrnná čtenost časopisů ve druhém letošním čtvrtletí a za období tří předcházejících čtvrtletí dosahovala celkem 6,6 mil. lidí v české populaci ve věku 12-79 let (75 %), což bylo o 1,5 % méně než v předešlém měřením období. Data výzkumu čtenosti Media projekt tak ukazují na stabilní vývoj čtenosti tuzemských magazínů. Konkrétně se vztahují k období od 1.7. 2021 do 30.6. 2022. Čtenářsky nejsilnějšími kategoriemi zůstávají časopisy společenské, časopisy s TV programem a časopisy pro ženy

V jednotlivých žánrových kategoriích časopisů došlo k přesunům titulů, což ovlivnilo celkovou čtenost kategorie. Například do programových časopisů byl zařazen i magazín TV pohoda (na jaře zakoupen VLM a dosud vykazován jen mezi suplementy). Z měření vypadl Nedělní Sport, jehož vydávání bylo ukončeno, což zase ovlivnilo kategorii sportovních časopisů. Absentují také data o magazínu Formen, který v měření Media projektu reprezentoval skupinu lifestylových časopisů pro muže.

Ve vedení jednotlivých kategoriích nedošlo ke změnám. Mezikvartální srovnání a čtenost jednotlivých časopisů uvádíme v tabulce níže. Vzhledem ke změnám metodiky nezveřejňujeme meziroční srovnání. 

Zdroj: Media projekt, 3Q/2021+2Q/2022, Unie vydavatelů, ASMEA, Median, Stem/Mark

Zdroj: Media projekt, 3Q/2021+2Q/2022, Unie vydavatelů, ASMEA, Median, Stem/Mark

Deníky beze změn, nejčtenější jsou Blesk, MF Dnes a Deník

čtvrtek 11. srpna 2022

-mav-